Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bolesław
Nazwisko: Bartosiak
Miejsce urodzenia: JEDLANKA
Data urodzenia: 31-05-1912
Imię ojca: Paweł
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

Informacje ustalone na podstawie IPN Po 0131/645:
Wg życiorysu z 14.10.1945 (k. 3), po wkroczeniu Armii Czerwonej do Hańska został komendantem tamtejszego Posterunku MO (do 25.03.1945). Wg ankiety specjalnej z 10.05.1945 (brak paginacji), w MO od 10.08.1944.
Informacje ustalone na podstawie IPN Po 0109/1203:
Wg ankiety specjalnej z 20.04.1948 (brak paginacji), od 15.03.1943 posiadał pseudonim Bruno nadany w AL. Wg tej samej ankiety do AL wstąpił 30.04.1943. Wg ankiety z 07.11.1946 (brak paginacji) 10.08.1944-25.02.1945 komendant MO w Hańsku. W podaniu z 19.10.1946 (k. 3) oświadczył, że pełnił służbę jako zastępca komendanta ORMO w Gołańczy. Wg zaświadczenia z 25.01.1947 (brak paginacji) komendant powiatowy ORMO od 16.12.1946 (dot. służby nr 3). Wg zaświadczenia z 16.08.1979 (k. 29) pełnił służbę w organach MO w okresach 10.08.1944-25.05.1946 oraz 15.11.1946-21.02.1951.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO WĄGROWIEC BRAK DANYCH STARSZY REFERENT ŚLEDCZY brak danych 18-03-1945 03-10-1945
IPN Po 0131/645, 0109/1203 85/V, 576/VI akta osobowe i karta
PUBP WĄGROWIEC SEKCJA DO WALKI Z BANDYTYZMEM P.O. KIEROWNIKA brak danych 01-12-1945 13-02-1946
KW MO POZNAŃ BRAK DANYCH INSTRUKTOR ORMO - 19-11-1946
KP MO WĄGROWIEC KIEROWNICTWO KOMENDANT ORMO - 06-02-1947
KP MO WĄGROWIEC KIEROWNICTWO P.O. KOMENDANTA ORMO - 05-07-1947
KP MO WĄGROWIEC KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. ORMO st. sierż. 16-04-1949 28-02-1950