Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Janusz Andrzej
Nazwisko: Łabęcki
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 28-05-1931
Imię ojca: Ignacy
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

Wg opinii służbowej z 1959: "Główne jego zadanie służbowe polega na obserwacji i rozpracowaniu powiązań politycznych i organizacyjnych ludzi z b. podziemia z wrogimi ośrodkami emigracyjnymi" (akta osobowe, rozdz. III, k. 14). W następnych latach rozpracowywał "elementy antysocjalistyczne" w środowisku adwokatury. Był autorem lub współautorem kilku opracowań resortowych dotyczących metodyki pracy Służby Bezpieczeństwa, m.in. "Z doświadczeń pracownika operacyjnego SB", cz. I, Warszawa 1971.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I, SEKCJA I REFERENT - 15-08-1955
IPN BU 0968/227 2756/V/KS akta osobowe
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-06-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-12-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-09-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, GRUPA DO ZADAŃ SPECJALNYCH "D" INSPEKTOR - 01-05-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, GRUPA DO ZADAŃ SPECJALNYCH "D" STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1974
MSW WARSZAWA BIURO HISTORYCZNE, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1974
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ "W" NACZELNIK - 16-05-1976
SUSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA płk 16-06-1989 15-12-1989
.