Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Eugeniusz
Nazwisko: Pękała
Miejsce urodzenia: MYŚLACHOWICE
Data urodzenia: 01-01-1925
Imię ojca: Rudolf
Imię matki: Otylia
Dodatkowe informacje:

Wg mat. sygn. IPN BU 01737/117, podczas pracy na etacie niejawnym był kierownikiem komórki organizacyjnej jako rezydent w terenie (brak bliższych danych). ///
W okresie 1-25.04.1968 delegowany służbowo na Kubę.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ II, KIEROWNICTWO SEKRETARZ - 05-02-1945
IPN Kr 0162/542, IPN BU 2174/6416, IPN BU 01737/117 CAW 183/90/2795, 5577/V akta osobowe i karta
WUBP KRAKÓW KIEROWNICTWO SEKRETARZ - 11-04-1945
CS MBP ŁÓDŹ BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 21-04-1947
WUBP KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 24-11-1947
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ SZKOLENIA, SEKCJA I STARSZY INSTRUKTOR - 27-11-1947
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ SZKOLENIA, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-08-1948
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1950
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ I NACZELNIK - 01-05-1952
WUdsBP KRAKÓW WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 01-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I KIEROWNIK SEKCJI (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-11-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-11-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA płk 15-02-1965 31-10-1975