Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edmund
Nazwisko: Łuczak
Miejsce urodzenia: KOSTRZYN
Data urodzenia: 09-10-1926
Imię ojca: Michał
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

W okresie 19.09.1947-25.09.1949 służba w KBW w w Kielcach.


Kursy i szkolenia: 17.09 - 06.12.1969 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa w Warszawie.


Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ I, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT - 15-10-1949
IPN Po 084/3390 6804/V akta osobowe
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA I REFERENT - 01-07-1950
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA II REFERENT - 01-11-1950
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-11-1951
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-01-1952
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ KADR, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-11-1954
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ KADR I SZKOLENIA, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-04-1955
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ KADR I SZKOLENIA, SEKCJA I STARSZY OFICER KADROWIEC - 01-04-1956
KW MO POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-01-1957
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ KADR I SZKOLENIA, SEKCJA KADR DS. BEZPIECZEŃSTWA KIEROWNIK - 01-01-1957
KW MO POZNAŃ BRAK SŁUŻBA W MO - 01-11-1957
KW MO POZNAŃ INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 01-10-1961
KW MO POZNAŃ SAMODZIELNA SEKCJA KADR I SZKOLENIA INSPEKTOR - 01-03-1962
KW MO POZNAŃ SAMODZIELNA SEKCJA KADR I SZKOLENIA KIEROWNIK - 01-03-1965
KW MO POZNAŃ BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 15-01-1967
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ "C", SEKCJA I KIEROWNIK JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-07-1967
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ "C" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1973
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA mjr 01-11-1974 30-05-1977