Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef
Nazwisko: Schiller
Miejsce urodzenia: Bielsko
Data urodzenia: 05-03-1931
Imię ojca: NN
Imię matki: Walentyna
Znany/a też jako:
Józef Schiller
urodzony/a 05- 03-1931 Bielsko
Imiona rodziców: Władysław Walentyna


Dodatkowe informacje:

W okresie 29.10.1954 - 28.03.1955 zabezpieczał kontrwywiadowczo 96 Pułk Artylerii Obrony Przeciwlotniczej. W okresie 29.03.1955 - 15.07.1956 zabezpieczał kontrwywiadowczo 14 Samodzielny Pułk Obrony Przeciwlotniczej. W okresie 16.07.1956 - 31.01.1957 zabezpieczał kontrwywiadowczo 99 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego. 18.06.1957 zwolniony ze względu na redukcję etatów. W latach 1960 - 1962 pełnił funkcję Sekretarza Oddziałowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Wydziale III KW MO w Krakowie. W latach 1962 - 1966 pełnił funkcję Sekretarza Oddziałowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Wydziale IV KW MO w Krakowie. W roku 1966 pełnił funkcję członka Egzekutywy Oddziałowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Wydziale IV KW MO w Krakowie. W latach 1973 - 1975 pełnił funkcję członka Egzekutywy Komitetu Powiatowego PZPR w Nowym Sączu. W roku 1975 pełnił funkcję członka Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Nowym Sączu.


Kursy i szkolenia:

01.11.1958 - 31.12.1960 słuchacz szkolenia wojskowego w Departamencie Kadr i Szkolenia MSW. 09.1962 - 03.1963 słuchacz kursu w zakresie prowadzenia niektórych czynności dochodzeniowych w KW MO w Krakowie. 04.11. - 18.12.1974 słuchacz kursu doskonalenia zawodowego dla zastępców komendantów ds. Służby Bezpieczeństwa w Ośrodku Doskonalenia Kadr Kierowniczych MSW w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OSI WESOŁA BRAK DANYCH SŁUCHACZ 25-08-1953
IPN BU 710/478 1970/7374/VI akta osobowe
IPN Kr 419/2372 1661/05 akta osobowe
GZI MON WARSZAWA ZARZĄD INFORMACJI WOJSK LOTNICZYCH, WYDZIAŁ INFORMACJI 13 DYWIZJI ARTYLERII OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ OFICER INFORMACJI 29-10-1954
GZI MON WARSZAWA ZARZĄD INFORMACJI WOJSK LOTNICZYCH I OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ OBSZARU KRAJU OFICER INFORMACJI 28-03-1955
GZI KdsBP WARSZAWA ZARZĄD INFORMACJI WOJSK LOTNICZYCH I OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ OBSZARU KRAJU STARSZY OFICER INFORMACJI 15-07-1956
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W KRAKOWIE POMOCNIK SZEFA DS. DOCHODZENIOWYCH por. 31-01-1957 18-06-1957
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III, GRUPA V OFICER OPERACYJNY 01-07-1959
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ IV, GRUPA I OFICER OPERACYJNY 15-07-1962
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ IV, GRUPA III KIEROWNIK 15-10-1962
KMiP MO NOWY SĄCZ I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA 16-02-1973
KW MO NOWY SĄCZ ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA 01-06-1975
KW MO TARNÓW ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA 01-05-1983
WUSW TARNÓW ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 01-08-1983 31-07-1990
.