Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Krzysztof Wacław
Nazwisko: Chciuk
Miejsce urodzenia: Piwnice
Data urodzenia: 05-09-1949
Imię ojca: Adam
Imię matki: Otylia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 9.04.1980 do 29.04.1980 kurs specjalistyczny oficerów kontrwywiadu WSW w Centralnym Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. W 1985 krótkotrwała praktykę w Oddziale III Zarządu WSW Wojsk Obrony Powietrznej Kraju. Od 1.12.1986 do 18.02.1987 kurs oficerów Zarządów WSW Wojsk Lotniczych, Wojsk Obrony Powietrznej Kraju i Marynarki Wojennej w Centrum Doskonalenia Lotniczego w Dęblinie. Od 9.03.1987 do 21.03.1987 kurs przeszkolenia oficerów na stanowiska kierownicze w czasie "W" (wojny) w Centrum Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim.
Od 16.08.1975 do 9.11.1978 obsługiwał kontrwywiadowczo 42 Dywizjon Artylerii Rakietowej w Ustroniu Morskim. Podczas studiów na ASW formalnie przydzielony na etat Centralnego Ośrodka Szkolenia WSW. Z opinii okresowej wystawionej 18.06.1985 wynika, że obowiązki starszego oficera Wydziału WSW 26 Brygady Artylerii Ochrony Powietrznej Kraju objął w sierpniu 1984 (IPN BU 2554/207, k. 27-30).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
COS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 30-09-1974
IPN BU 2554/207, IPN BU 2555/1598, IPN BU 2602/24067 -, -, - akta osobowe i karta
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA DO DYSPOZYCJI - 01-08-1975
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 26 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU STARSZY POMOCNIK SZEFA - 16-08-1975
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 26 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 09-11-1978
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 26 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU STARSZY POMOCNIK SZEFA-OFICER WYDZIELONY - 15-01-1982
ASW WARSZAWA STACJONARNE STUDIA MAGISTERSKIE II STOPNIA SŁUCHACZ - 11-10-1982
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 26 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU STARSZY OFICER - 30-06-1984
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA ODDZIAŁ III STARSZY OFICER - 08-08-1986
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ I STARSZY OFICER ppłk 01-09-1989 31-07-1990
.