Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Anna Barbara
Nazwisko: Podgórska
Nazwisko rodowe: Imielska
Miejsce urodzenia: Bolesław
Data urodzenia: 09-11-1937
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 20.12.1962. Członek NSZZ "Solidarność". Członek FJN. Wiceprzewodnicząca Miejskiego Komitetu FJN w Człuchowie. Członkini Ligi Kobiet (LK). Wiceprzewodnicząca Zarządu Miejskiego LK w Człuchowie. Członkini Zarządu Wojewódzkiego LK w Słupsku. Członek Prezydium Zarządu Miejsko-Gminnego TPPR w Człuchowie. Ukończyła Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu. Dyrektor oddziału Banku Rolnego w Człuchowie. Dyrektor oddziału Narodowego Banku Polskiego w Człuchowie. Członek WKR KW PZPR w Koszalinie do 31.05.1975. Źródła: AP Koszalin o. Słupsk, KW PZPR w Słupsku, 388/2, k. 165; Tamże, 388/15, k. 8; KM PZPR w Człuchowie, 563/1, k. 57-58; Tamże, 563/2, k. 10, 24; Tamże, 563/3, k. 85; Tamże, 563/5, k. 99; Tamże, 563/7, k. 10; Tamże, 563/8, k. 89; Tamże, 563/12, k. 11; Tamże, 563/13, k. 31; Tamże, 563/14, k. 55; Tamże, 563/19, k. 58; Tamże, 563/20, k. 3; Tamże, 563/22, k. 74; AIPN Gd, IPN Gd 647/3921 (EASL 003921), k. 1, 3, 21, 24; Tamże, IPN Gd 06/61 t. 1, k. 306.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Wojewódzka Komisja Rewizyjna Komitet Wojewódzki Słupsk PZPR 06-06-1975 13-11-1975 AP Koszalin o. Słupsk, KW PZPR w Słupsku, 388/15, k. 8-9.
Członek Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Słupsk PZPR 13-11-1975 10-01-1980 AP Koszalin o. Słupsk, KW PZPR w Słupsku, 388/2, k. 165-166; Tamże, 388/11, k. 77; "Głos Pomorza", 14 XI 1975.
Członek Egzekutywa Komitet Miejski Człuchów PZPR 26-11-1975 16-11-1979 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Człuchowie, 563/2, k. 1; Tamże, 563/11, k. 7v; Tamże, 563/25, k. 81; Tamże, 563/26, k. 24; Tamże, 563/27, k. 9.
Sekretarz Ds. Ekonomicznych Komitet Miejski Człuchów PZPR 16-11-1979 29-05-1981 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Człuchowie, 563/2, k. 17; Tamże, 563/29, k. 10.
Przewodnicząca MIEJSKA KOMISJA KONTROLI PARTYJNEJ Komitet Miejski Człuchów PZPR 29-05-1981 17-12-1983 AP Koszalin o. Słupsk, KW PZPR w Słupsku, 388/351, k. 4-5; KM PZPR w Człuchowie, 563/3, k. 85; Tamże, 563/4, k. 2; Tamże, 563/5, k. 4; Tamże, 563/14, k. 2; Tamże, 563/15, k. 20; Tamże, 563/31, k. 46.
Sekretarz Ds. Propagandy Komitet Miejski Człuchów PZPR 17-12-1983 4-10-1986 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Człuchowie, 563/32, k. 7, 159; Tamże, 563/33, k. 5, 88; Tamże, 563/34, k. 6, 67; "Głos Pomorza", 5 I 1984.
Przewodnicząca Zespół Ideologiczny Komitet Miejski Człuchów PZPR 28-12-1983 AP Koszalin o. Słupsk, KM PZPR w Człuchowie, 563/8, k. 45; Tamże, 563/16, k. 144.
.