Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Gustaw Czesław
Nazwisko: Nowakowski
Miejsce urodzenia: STRUBINY
Data urodzenia: 25-02-1925
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Cecylia
Znany/a też jako:
Gustaw Nowakowski
Imiona rodziców: Władysław Czesława


Dodatkowe informacje:

Według odpisu z 10.07.1946, w tym czasie zajmował stanowisko oficera śledczego p.o. zastępcy szefa PUBP w Olecku. W okresie od 16.06.1959 do 29.06.1964 szef Wydziału II Oddziału Organizacyjnego Komendy Głównej Terenowej Obrony Przeciwlotniczej. Od 10.05.1975 do 3.09.1983 zastępca kierownika Głównego Inspektoratu MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP PŁOŃSK SEKCJA II REFERENT - 02-02-1945
IPN BU 0604/668, IPN BU 2240/1022, IPN Bi 103/1 k. 628 17730/V, CAW 9/90/1393, - akta osobowe i karta
CS MBP WARSZAWA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 26-07-1945
WUBP BIAŁYSTOK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 16-09-1945
PUBP OLECKO BRAK DANYCH MŁODSZY OFICER ŚLEDCZY - 11-10-1945
PUBP OLECKO BRAK DANYCH OFICER ŚLEDCZY - 28-02-1946
PUBP SOKÓŁKA BRAK DANYCH REFERENT - 22-02-1947
PUBP SOKÓŁKA STARSZY REFERENT P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 15-07-1947
CW MBP LEGIONOWO KURS ZASTĘPCÓW SZEFÓW PUBP SŁUCHACZ - 06-08-1947
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ V, SEKCJA V KIEROWNIK - 01-01-1948
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA VI KIEROWNIK ppor. 01-06-1948 20-12-1950
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 29-06-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ IV STARSZY POMOCNIK NACZELNIKA - 01-08-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ IV REDAKTOR - 01-05-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-03-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ VII NACZELNIK - 15-01-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-03-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, GRUPA REZERWOWA NA ETACIE NACZELNIKA płk 15-02-1973 10-05-1975
.