Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zdzisław Konstanty
Nazwisko: Nowak
Miejsce urodzenia: SARNÓW
Data urodzenia: 15-10-1932
Imię ojca: Konstanty
Imię matki: Ludwika
Dodatkowe informacje:

W okresie od 22.09.1950 do 31.07.1990 zawodowa służba wojskowa. Od 1.07.1957 do 5.08.1958 Wojskowy Ośrodek Szkolenia Ogólnego Nr 3 w Zegrzu. Od 16.06.1959 do 30.06.1962 kierownik Kancelarii Attachatu Wojskowego przy Ambasadzie PRL w Moskwie. Od 26.10.1975 do 1.12.1978 zastępca attache wojskowego i lotniczego przy Ambasadzie PRL w Bernie. Podczas służby poza wojskiem pracował pod przykryciem.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 14-09-1955
IPN BU 2174/6945, IPN BU 0305/232 CAW 1840/94/1573, 7471/152 akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY INSTRUKTOR WYCHOWNIA FIZYCZNEGO I MUSZTRY ORAZ WYSZKOLENIA STRZELECKIEGO - 17-07-1956
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ OPERACYJNO-SZKOLENIOWY POMOCNIK KIEROWNIKA SEKCJI - 01-11-1956
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH POMOCNIK SZEFA - 01-11-1958
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH KIEROWNIK KANCELARII ATTACHATU WOJSKOWEGO - 16-06-1959
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ OGÓLNOORGANIZACYJNY, ZESPÓŁ RADCÓW RADCA DS. JĘZYKOWYCH - 01-07-1962
Z II SG WP WARSZAWA BRAK ADIUTANT SZEFA - 01-02-1963
Z II SG WP WARSZAWA KIEROWNICTWO OFICER DO ZLECEŃ SPECJALNYCH - 01-05-1963
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ IV STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-10-1966
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ IV, ZESPÓŁ WOJEWÓDZKICH PRZEDSTAWICIELI STARSZY POMOCNIK KIEROWNIKA - 01-08-1968
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "Z" STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-02-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO I LOTNICZEGO - 26-10-1975
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI - 02-12-1978
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ X PRZEDSTAWICIEL WOJEWÓDZKI - 22-12-1978
Z II SG WP WARSZAWA KIEROWNICTWO, WYDZIAŁ POLITYCZNY ZASTĘPCA SZEFA JEDNOCZEŚNIE I SEKRETARZ KOMITETU ZAKŁADOWEGO PZPR - 08-06-1981
Z II SG WP WARSZAWA BRAK SŁUŻBA POZA WOJSKIEM - 18-04-1983
Z II SG WP WARSZAWA GRUPA DYSPOZYCYJNA BRAK DANYCH płk 01-08-1989 31-07-1990
.