Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Zaczyński
Miejsce urodzenia: REJOWIEC
Data urodzenia: 20-06-1941
Imię ojca: Józef
Imię matki: Anna
Znany/a też jako:
Jerzy Zając
urodzony/a 20- 06-1941 REJOWIEC
Imiona rodziców: Józef Anna


Dodatkowe informacje:

20.10.1973 - 16.02.1974 odbył przeszkolenie na kursie podstawowym języka niemieckiego w Ośrodku Nauczania Języków obcych MSW w Klimontowie. 01.09.1976 - 30.06.1977 słuchacz kursu specjalnego w Wyższej Szkole Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego w Moskwie. 05.09.1977 złożył egzamin z języka rosyjskiego w Departamencie Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego MSW w Warszawie. Podczas pracy w Wydziale III KW MO Katowice wykonywał zadania analityczne zlecane przez Departament I MSW. 02.01.1980 zmienił nazwisko na Zaczyński na podstawie decyzji Wydziału Spraw Społeczno - Administracyjnych UM w Bytomiu. Według karty ewidencyjnej 01.09.1979 został przeniesiony służbowo do dyspozycji komendanta Wojewódzkiego MO w Siedlcach. Koniec służby ustalona na podstawie "Karty uposażenia" oraz "Zestawienia okresów nieprzerwnaej służby..." Wydziału Kadr WUSW w Siedlcach.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KM MO BYTOM REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-11-1963
IPN Lu 0344/10 V/527 akta osobowe i karta
CW MSW LEGIONOWO SZKOŁA OFICERSKA NR 1 SŁUCHACZ - 03-09-1965
KW MO KATOWICE DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO MO D/S BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1966
KM MO BYTOM REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-08-1966
KM MO BYTOM REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA OFICER - 01-04-1967
KM MO BYTOM REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-04-1969
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-10-1972
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1975
KW MO SIEDLCE WYDZIAŁ IV NACZELNIK WYDZIAŁU - 01-09-1979
WUSW SIEDLCE WYDZIAŁ IV NACZELNIK WYDZIAŁU ppłk 14-07-1983 15-07-1984
.