Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Dziura
Miejsce urodzenia: Chłopków
Data urodzenia: 24-01-1930
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 14.01.1955.
Należał do ZMP (05.1950 – 32.12.1952).
Radny Rady Narodowej Miasta i Gminy w Szczebrzeszynie.
Wykształcenie:
1) 3 klasy Gimnazjum Ogólnokształcącego w Radecznicy (1947),
2) Liceum Ogólnokształcące dla Pracujących w Zamościu (1972),
3) kurs księgowości, Technikum Finansowe w Lublinie (1961)
Przeszkolenie polityczne:
1) Wieczorowa Szkoła Aktywu przy KM PZPR w Szczebrzeszynie (1971),
2) Międzywojewódzka Szkoła Partyjna w Katowicach (08.09.1975 – 07.02.1976).
W zachowanych materiałach występuje różnica dotycząca zakończenia pracy na stanowisku I sekretarza KG PZPR w Księżpolu i rozpoczęcia pracy na stanowisku II Sekretarza KMG w Szczebrzeszynie, pojawiają się też daty 15 - 16.06.1976.
Źródło: AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Ii Sekretarz Podstawowa Organizacja Partyjna w Państwowym Szpitalu Psychiatrycznym Radecznica PZPR 11-1955 10-1962 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
I Sekretarz Podstawowa Organizacja Partyjna w Szpitalu Rejonowym Szczebrzeszyn PZPR 02-1966 10-1972 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
Członek Komitet Miejski Szczebrzeszyn PZPR 11-1968 10-1980 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
Członek Egzekutywa Podstawowa Organizacja Partyjna w Szpitalu Rejonowym Szczebrzeszyn PZPR 10-1972 10-1974 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
I Sekretarz Komitet Gminny Zawada PZPR 01-02-1976 30-06-1976 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
Ii Sekretarz Komitet Miejsko-Gminny Szczebrzeszyn PZPR 01-07-1976 31-12-1978 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
Członek Egzekutywa Komitet Miejsko-Gminny Szczebrzeszyn PZPR 1979 1981 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
Członek Miejsko-Gminna Komisja Kontroli Partyjnej Szczebrzeszyn PZPR 12-1979 11-1981 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
Przewodniczący Miejsko-Gminna Komisja Kontroli Partyjnej Szczebrzeszyn PZPR 11-1983 11-1985 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
Członek Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Zamość PZPR 01-1984 09-1986 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
Kierownik Rejonowy Ośrodek Pracy Partyjnej Żółkiewka PZPR 16-05-1985 31-07-1987 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
Zastępca Przewodniczącego Miejsko-Gminna Komisja Kontrolno-Rewizyjna Szczebrzeszyn PZPR 11-1986 AP Zamość, KW PZPR w Zamościu, akta osobowe pracowników, 70.
.