Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-05-2022 08:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bogdan Józef
Nazwisko: Markiewicz
Miejsce urodzenia: SMARDZEWO
Data urodzenia: 07-03-1948
Imię ojca: Ignacy
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Funkcjonariusz podczas służby na stanowisku starszego inspektora w Wydziale II w KW MO w Gorzowie Wielkopolskim zajmował się zagadnieniami realizowanym i przez Sekcję IV ww. wydziału. W opinii służbowej z dnia 11.02.1983 znajduje się informacja o zajmowaniu stanowiska kierownika sekcji w Wydziale II w KW MO w Gorzowie Wielkopolskim od lipca 1982. W aktach osobowych występuje rozbieżność dotycząca stanowiska zajmowanego od 1.08.1982. W raporcie z dnia 17.09.1982 skierowanym przez funkcjonariusza do komendanta KW MO w Gorzowie Wielkopolskim znajduje się informacja o służbie na stanowisku kierownika Sekcji XII w Wydziale II w KW MO w Gorzowie Wielkopolskim natomiast w raporcie z 7.07.1983 skierowanym przez funkcjonariusza do komendanta KW MO w Gorzowie Wielkopolskim znajduje się informacja o służbie na stanowisku kierownika Sekcji IV w Wydziale II w KW MO w Gorzowie Wielkopolskim. W latach 1982-1986 ASW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ "B", SEKCJA II WYWIADOWCA - 01-11-1971
IPN Sz 018/1195 1204/V (IPN Po 063/1195) akta osobowe
WSO MSW LEGIONOWO OFICERSKA SZKOŁA PIONU "B" SŁUCHACZ - 09-10-1972
KW MO GORZÓW WIELKOPOLSKI DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 07-08-1975
KW MO GORZÓW WIELKOPOLSKI WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR OPERACYJNY - 16-08-1975
KW MO GORZÓW WIELKOPOLSKI WYDZIAŁ II, SEKCJA XII KIEROWNIK kpt. 01-08-1982 31-07-1990
.