Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Jedeluk
Miejsce urodzenia: GÓROWO IŁAWECKIE
Data urodzenia: 09-09-1953
Imię ojca: Michał
Imię matki: Władysława


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Meldunek operacyjny Z informacji zawartych w meldunku operacyjnym nr 24/79 z dnia 26.02.1979 wystosowanym z Wydz. II KWMO Białystok do Departamentu II MSW wynika, że w związku z kontaktami R. Jedeluka z obywatelem RFN planowano wykorzystać ww. operacyjnie do ewentualnego nawiązania kontaktu ze służbami specjalnymi RFN oraz poddać R. Jedeluka kontroli operacyjnej. Wpis na podstawie zapisów ewidencyjnych.
Akta operacyjne Teczka "Gotowość" zawiera materiały dotyczące przygotowań KWMO w Białymstoku do wprowadzenia stanu wojennego. W aktach znajduje się protokół brakowania akt z 10.02.1983, którego załącznik stanowi "Wykaz nie zatwierdzonych wniosków o internowanie osób na wypadek poważnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego", w którym figuruje R. Jedeluk. Przedmiotowy wniosek dotyczący R. Jedeluka został zniszczony ww. protokołem brakowania akt. IPN Bi 047/2227 (212/1)
Sprawa Obiektowa [SO] SO "Miasto" założono na Międzyzakładowy Komitet Założycielski NSZZ "Solidarność" Region Białystok. R. Jedeluk w okresie 24.08-13.12.1981 był pracownikiem etatowym Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" na stanowisku socjologa ds. OPSZ. Materiały zachowały się w formie szczątkowej - brak w nich informacji dotyczących R. Jedeluka. IPN Bi 011/66 (351/IV). Wpis na podstawie zapisów kartotecznych.
.