Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-07-2024 08:29

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Adamowicz
Miejsce urodzenia: OSIPANY (LITWA)
Data urodzenia: 24-07-1921
Imię ojca: Józef
Imię matki: Maria
Znany/a też jako:
Jan Adamowicz
urodzony/a 24- 07-1924 OSIPANY (LITWA)
Imiona rodziców: Józef Maria


Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej pracę na stanowisku starszego referenta Referatu Paszportów KPMO Krasnystaw rozpoczął 30.11.1950.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO LUBLIN KOMPANIA OPERACYJNA MILICJANT - 01-03-1949
IPN Lu 0296/100 104/V akta osobowe i karta
KP MO ZAMOŚĆ POSTERUNEK W IZBICY MILICJANT - 22-03-1949
KW MO LUBLIN KURS PRZESZKOLENIA SZEREGOWYCH SŁUCHACZ - 07-03-1950
KP MO KRASNYSTAW POSTERUNEK W WYSOKIEM KOMENDANT POSTERUNKU - 05-07-1950
KP MO KRASNYSTAW REFERAT PASZPORTÓW REFERENT - 01-09-1950
KP MO KRASNYSTAW REFERAT PASZPORTÓW STARSZY REFERENT - 23-11-1950
KP MO ZAMOŚĆ POWIATOWE BIURO EWIDENCJI LUDNOŚCI I DOWODÓW OSOBISTYCH KIEROWNIK BIURA - 01-10-1951
KW MO LUBLIN BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO - 31-12-1952
KP MO HRUBIESZÓW POWIATOWE BIURO EWIDENCJI LUDNOŚCI I DOWODÓW OSOBISTYCH, REFERAT DOWODÓW OSOBISTYCH STARSZY REFERENT - 15-01-1953
KP MO ZAMOŚĆ POWIATOWE BIURO EWIDENCJI LUDNOŚCI I DOWODÓW OSOBISTYCH, REFERAT EWIDENCJI LUDNOŚCI STARSZY REFERENT - 01-07-1953
KP MO ZAMOŚĆ POWIATOWE BIURO EWIDENCJI LUDNOŚCI I DOWODÓW OSOBISTYCH, REFERAT EWIDENCJI LUDNOŚCI I DOWODÓW OSOBISTYCH REFERENT - 01-07-1954
KP MO ZAMOŚĆ BRAK SŁUŻBA W MO - 15-12-1954
KP MO ZAMOŚĆ REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH REFERENT st. sierż. 01-04-1967 31-08-1970
.