Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan
Nazwisko: Madej
Miejsce urodzenia: Bychawa
Data urodzenia: 08-03-1945
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1968 r.
Należał także do ZMW/ZSMW (m.in. członek Zarządu Powiatowego). W latach 1975-1976 był przewodniczącym Zarządu Gminnego FSZMP w Krzczonowie.
Przebieg pracy zawodowej (wybrane stanowiska):
1) 15.10.1966-15.07.1967 - Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Bychawa - kierownik Urządzeń Komunalnych (lub referent d/s zaopatrzenia - rozbieżności w mat. źródł.)
2) 16.07.1967-31.05.1975 - Ludowe Zespoły Sportowe - Rada Powiatowa w Bychawie - wiceprzewodniczący
3) 01.06.1975-31.07.1975 - Urząd Gminy - Krzczonów - pracownik umysłowy
4) 01.08.1975-15.02.1976 - Gminna Szkoła Zbiorcza - Krzczonów - kierownik administracyjny
5) 16.02.1976-30.06.1977 - Spółdzielnia Kółek Rolniczych - Krzczonów - zastępca dyrektora
6) od 06.12.1982 r. - Urząd Gminy - Krzczonów - Naczelnik
Przeszkolenie polityczne:
1) 1976 r. - Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu
2) 1978 r. - Międzywojewódzka Szkoła Partyjna w Bydgoszczy
Od 1978 r. był radnym Gminnej Rady Narodowej w Krzczonowie (m.in. zastępca przewodniczącego GRN).
Źródła: Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/1311; AP Lublin, KW PZPR Lublin: 1267/2977, Wykaz Skorowidz akt byłych pracowników 214.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Gminna Komisja Rewizyjna Krzczonów PZPR 1976 1977 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/1311
Sekretarz Komitet Gminny Krzczonów PZPR 01-07-1977 31-05-1981 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/1311
I Sekretarz Komitet Gminny Krzczonów PZPR 01-06-1981 5-12-1982 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/1311
.