Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2018 13:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wacław
Nazwisko: Jagielnicki
Miejsce urodzenia: KAŁUSZ
Data urodzenia: 16-10-1926
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

W okresie od 18.08.1944 do 1.12.1944 Podoficerska Szkoła Saperów. Od 8.05.1945 do 20.04.1947 Oficerska Szkoła Saperów. Od 15.07.1953 do 15.04.1954 w ramach Jednostki Wojskowej 2000 oddelegowany do pracy w Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei. Od 15.07.1954 do 15.12.1954 w ramach Jednostki Wojskowej 2000 oddelegowany do pracy w Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Laosie. Od 12.09.1955 do 17.01.1956 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Kairze. Od 30.07.1961 do 31.07.1963 Akademia Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych ZSRR. Od 16.08.1974 do 15.09.1976 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Sofii. Od 23.12.1981 do 25.07.1983 zastępca pełnomocnika-komisarza Komitetu Obrony Kraju przy MSZ. Od 6.12.1983 do 1.10.1988 konsul generalny w Konsulacie Generalnym PRL w Leningradzie (urlopowany na wniosek MSZ na czas wykonywania tych obowiązków).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZTABU GENERALNEGO WP - 16-07-1955
IPN BU 2174/6849,IPN BU 0307/27,IPN BU 0305/185,IPN BU 00234/212/6,IPN BU 389/144,IPN BU 00230/80/1 CAW 40/94/771, 7472/14, 7471/104, -, -, -, akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY - 12-09-1955
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY P.O. KOMENDANTA - 18-01-1956
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY KOMENDANT - 15-03-1956
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ II, WYDZIAŁ II ZASTĘPCA SZEFA - 02-08-1957
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ II, WYDZIAŁ III SZEF - 15-11-1958
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZTABU GENERALNEGO WP - 01-08-1963
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III SZEF - 20-08-1963
Z II SG WP WARSZAWA BRAK POMOCNIK SZEFA DS. OPERACYJNYCH - 01-01-1964
Z II SG WP WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA DS. OPERACYJNYCH - 01-10-1966
Z II SG WP WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 01-02-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY - 16-08-1974
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 16-09-1976
Z II SG WP WARSZAWA KIEROWNICTWO GŁÓWNY SPECJALISTA - 13-01-1977
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR - 06-12-1983
Z II SG WP WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA DS. OPERACYJNYCH płk 26-11-1988 21-02-1989
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XIV TŁUMACZ nie dotyczy 03-04-1989 05-02-1990