Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Janina
Nazwisko: Fieldorf
Nazwisko rodowe: Kobylińska
Miejsce urodzenia: Wilno
Data urodzenia: 17-08-1898
Imię ojca: Jan
Imię matki: Maria


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Agencyjne opracowanie Wstępne agencyjne opracowanie krypt. "Zdrój" założono w celu rozpracowania szefa "Kedywu" KG AK, jego rodziny oraz osób, które się z nim kontaktowały, a były podejrzane o działalność antypaństwową. Wpis na podstawie IPN BU 0259/586 t. 1
Akta kontrolne śledztwa W związku z prowadzonym śledztwem przeciwko mężowi Janiny Fieldorf prowadzono inwigilację korespondencji wychodzącej i przychodzącej na adres zamieszkania ww. Poprzez informatorów pseud. "Arnold" i "Żukowski" od listopada 1949 do listopada 1950 zbierano informacje na temat ww. W aktach znajduje się pismo Naczelnika Wydz. III WUBP w Łodzi do Wydz. II Dep. III MBP z 12.08.1949 dotyczące Janiny Fieldorf, która była notowana w związku z podejrzeniem o przynależność do "Armii Krajowej" w Wilnie. Wraz z mężem ww. była rozpracowywana przez Wydz. III Dep. III MBP w ramach wstępnego agencyjnego opracowania krypt. "Zdrój". IPN BU 0259/586 t. 1 (3975/III)
.