Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Henryk
Nazwisko: Floriański
Miejsce urodzenia: BRZEZINKI
Data urodzenia: 03-08-1932
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W okresie 1952-1955 służba w WP. ///
W okresie 10.12.1971-1.01.1973 oddelegowany na placówkę PRL w Atenach w charakterze szyfranta-radiooperatora oraz 16.08.1988-5.09.1989 do przedstawicielstwa PRL w Bagdadzie w charakterze radiooperatora; 19-28.10.1983, 10-14.03.1986 delegowany służbowo do Czechosłowacji. ///
W 1968 ukończył kurs z zakresu obsługi eksploatacyjnej urządzeń szyfrujących "Dudek"; w okresie 02.1971-13.05.1971 VIII kurs szyfrantów nieetatowych przy Biurze "A" MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT IX, WYDZIAŁ I, STACJA "N" OPERATOR - 01-11-1955
IPN BU 0242/2061 21940/V akta osobowe
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT IX, WYDZIAŁ I, SEKCJA I OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-04-1956
MSW WARSZAWA BIURO "T" OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 28-11-1956
MSW WARSZAWA BIURO "T", WYDZIAŁ I, SEKCJA I OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ XII OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-12-1961
MSW WARSZAWA SAMODZIELNY WYDZIAŁ RADIOKONTRWYWIADU, SEKCJA I OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-03-1965
MSW WARSZAWA SAMODZIELNY WYDZIAŁ RADIOKONTRWYWIADU, SEKCJA I OFICER - 01-04-1967
MSW WARSZAWA BIURO RADIOKONTRWYWIADU, KIEROWNICTWO INSPEKTOR - 01-10-1974
MSW WARSZAWA BIURO RADIOKONTRWYWIADU, WYDZIAŁ I INSPEKTOR - 01-12-1978
MSW WARSZAWA BIURO RADIOKONTRWYWIADU, WYDZIAŁ I STARSZY INSPEKTOR - 01-05-1979
MSW WARSZAWA BIURO RADIOKONTRWYWIADU, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-09-1980
MSW WARSZAWA BIURO RADIOKONTRWYWIADU, WYDZIAŁ I STARSZY INSPEKTOR - 16-08-1988
MSW WARSZAWA BIURO RADIOKONTRWYWIADU, WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA ppłk 06-09-1989 31-01-1990
.