Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Jurgielewicz
Miejsce urodzenia: LIPNISZKI
Data urodzenia: 29-01-1938
Imię ojca: Wiktor
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.07.1961 do 31.07.1990 służba wojskowa. Od 29.08.1978 do 27.06.1979 Wyższy Akademicki Kurs przy Akademii Dyplomatycznej w ZSRR. Od 29.05.1988 do 18.06.1989 oddelegowany do pracy jako zastępca szefa Misji Polskiej do Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA 2 OŚRODEK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W WAŁCZU, BATALION PRZECHWYTYWANIA RADIOWEGO POMOCNIK DOWÓDCY DS. TECHNICZNYCH - 03-09-1963
IPN BU 2174/7408 CAW 1912/02/503 akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA 2 OŚRODEK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU, WYDZIAŁ OPERACYJNY, SEKCJA OBLICZENIOWA POMOCNIK KIEROWNIKA - 27-09-1965
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ OPERACYJNO-SZKOLENIOWY STARSZY POMOCNIK KIEROWNIKA SEKCJI - 16-01-1966
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XI, WYDZIAŁ II POMOCNIK SZEFA - 01-10-1966
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XI, WYDZIAŁ III POMOCNIK SZEFA - 01-04-1968
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ AUTOMATYZACJI I MECHANIZACJI, STACJA MASZYN LICZĄCO-ANALITYCZNYCH P.O. KIEROWNIKA - 17-09-1969
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XXVIII, STACJA MASZYN LICZĄCO-ANALITYCZNYCH P.O. KIEROWNIKA - 01-02-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XXVIII, STACJA MASZYN LICZĄCO-ANALITYCZNYCH KIEROWNIK - 08-11-1971
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XXVIII, OŚRODEK OBLICZENIOWY KIEROWNIK - 01-07-1975
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XXVIII ZASTĘPCA SZEFA - 01-08-1979
Z II SG WP WARSZAWA GRUPA DYSPOZYCYJNA BRAK DANYCH - 01-01-1983
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ X PRZEDSTAWICIEL WOJEWÓDZKI - 15-01-1983
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "A" AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO PRZEDSTAWICIEL WOJEWÓDZKI - 01-11-1983
Z II SG WP WARSZAWA BRAK ODDELEGOWANY - 29-05-1988
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "A" AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO PRZEDSTAWICIEL WOJEWÓDZKI - 19-06-1989
Z II SG WP WARSZAWA GRUPA DYSPOZYCYJNA BRAK DANYCH płk 01-01-1990 31-07-1990
.