Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan Stefan
Nazwisko: Maciąg
Miejsce urodzenia: NAGŁOWICE
Data urodzenia: 24-03-1948
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Kazimiera
Dodatkowe informacje:

Do służby w SB przyjęty na własną prośbę. Według opinii służbowej z 14.10.1972, zajmował się operacyjną ochroną m.in. magistrali kolejowej Warszawa-Katowice (przebiegającej przez powiat włoszczowski) oraz Kopalni Siarki w Grzybowie (IPN Ki 103/4468, k. 210). W okresie od 16.10.1972 do 18.11.1972 kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w Chmielniku. W dniu 30.06.1979 otrzymał nagrodę pieniężną za "duże zaangażowanie i osiągnięte wyniki w zabezpieczeniu akcji "Lato '79" dotyczącej zabezpieczenia operacyjnego pielgrzymki Jana Pawła II w Polsce. W dniu 1.02.1990 oddelegowany do pracy w Wydziale Ochrony Gospodarki WUSW w Kielcach. Od 14.01.1973 do 30.08.1973 Roczna Szkoła dla funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w Ośrodku Szkolenia Rezerw Nadwiślańskiej Brygady MSW im. "Czwartaków" AL w Katowicach.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO WŁOSZCZOWA REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA OFICER - 01-11-1971
IPN Ki 103/4468 4811/SB akta osobowe i karta
KP MO STASZÓW REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-06-1974
KW MO TARNOBRZEG DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO TARNOBRZEG WYDZIAŁ III, SEKCJA V INSPEKTOR - 01-06-1975
WSO MSW LEGIONOWO STUDIA WYŻSZE ZAWODOWE (SPECJALNOŚĆ: PRAWNO-ADMINISTRACYJNA ORAZ OCHRONY BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO) SŁUCHACZ - 01-10-1975
KW MO KIELCE DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 30-06-1978
KW MO KIELCE WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1978
KW MO KIELCE WYDZIAŁ IV, GRUPA OPERACYJNA W JĘDZRZEJOWIE STARSZY INSPEKTOR - 01-05-1981
KM MO JĘDRZEJÓW GRUPA III STARSZY INSPEKTOR - 01-04-1983
RUSW JĘDRZEJÓW P.O. ZASTĘPCY SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 27-10-1986
RUSW JĘDRZEJÓW ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-03-1987
WUSW KIELCE DO DYSPOZYCJI NACZELNIKA WYDZIAŁU OCHRONY GOSPODARKI kpt. 01-02-1990 31-07-1990
.