Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ireneusz
Nazwisko: Nabiałek
Miejsce urodzenia: Przymiłowice
Data urodzenia: 24-05-1925
Imię ojca: Wojciech
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W roku 1945 słuchacz Centralnej Szkoły Partyjnej PPR w Łodzi. W okresie 20.06.1945 - 01.05.1946 pełnił funkcję Instruktora Organizacyjnego w Powiatowym Komitecie PPR w Częstochowie. W roku 1944 partyzant AL pseudonim "Jastrząb".


Kursy i szkolenia:

27.11.1947 - 18.02.1948 słuchacz trzymiesięcznego kursu operacyjnego w Szkole przy WUBP w Kielcach. 10.04. - 07.06.1957 słuchacz kursu inspektorów przy Departamencie I MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MUBP CZĘSTOCHOWA BRAK DANYCH REFERENT 01-05-1946
IPN Ki 046/93 3522/V akta osobowe i karta
MUBP CZĘSTOCHOWA SEKCJA I REFERENT 01-10-1947
PUBP CZĘSTOCHOWA SEKCJA I STARSZY REFERENT 01-08-1948
WUBP KIELCE WYDZIAŁ I, SEKCJA V STARSZY REFERENT 01-05-1949
WUBP KIELCE WYDZIAŁ IV, REFERAT WOJSKOWY KIEROWNIK RW PRZY PAŃSTWOWEJ FABRYCE PROCHU W PIONKACH 01-03-1950
WUBP KIELCE WYDZIAŁ IV, REFERAT WOJSKOWY KIEROWNIK RW PRZY ZJEDNOCZONYCH ZAKŁADACH WYROBÓW METALOWYCH W SKARŻYSKU KAMIENNEJ 01-01-1952
WUBP KIELCE DO DYSPOZYCJI SZEFA 15-09-1952
WUBP KIELCE WYDZIAŁ VIII, SEKCJA I STARSZY REFERENT 01-10-1952
WUBP KIELCE WYDZIAŁ I, SEKCJA II KIEROWNIK 15-04-1953
WUBP KIELCE WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-06-1954
WUdsBP KIELCE WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-04-1955
KW MO KIELCE SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA INSPEKTOR 01-01-1957
KW MO KIELCE WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA 31-05-1959
KW MO KIELCE WYDZIAŁ II NACZELNIK ppłk 01-07-1970 31-05-1974
KW MO KIELCE WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR 16-06-1982
WUSW KIELCE WYDZIAŁ II NACZELNIK płk 01-08-1983 30-06-1985
.