Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mieczysław
Nazwisko: Czekaj
Miejsce urodzenia: KURÓW
Data urodzenia: 03-10-1931
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Joanna
Dodatkowe informacje:

W dniu 29.12.1970 otrzymał nagrodę pieniężną za wyróżnienie się w akcji "Jesień' 70" związanej z pacyfikacjami wystąpień robotniczych na terenie kraju (karta osobowa, IPN Kr 0173). W dniu 18.02.1974 otrzymał pochwałę komendanta wojewódzkiego MO w Krakowie za udział w akcji "Turystyka" związanej z kontrolowaniem nastrojów społecznych po wprowadzeniu podwyżek cen paliw i alkoholu (karta osobowa, IPN Kr 0173).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II OFICER OPERACYJNY - 16-06-1962
IPN Kr 0149/616 621/V akta osobowe i karta
CW MSW LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 09-09-1963
KW MO KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 27-07-1964
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II OFICER OPERACYJNY - 01-09-1964
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-08-1970
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, GRUPA OPERACYJNA STARSZY INSPEKTOR - 01-10-1970
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, GRUPA OPERACYJNA KIEROWNIK - 01-12-1971
KW MO TARNÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO TARNÓW WYDZIAŁ II KIEROWNIK SEKCJI - 01-06-1975
KW MO TARNÓW BRAK STARSZY INSPEKTOR PRZY ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-07-1976
KW MO TARNÓW WYDZIAŁ "B" NACZELNIK - 01-05-1979
KW MO TARNÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-08-1982
KW MO TARNÓW WYDZIAŁ ZABEZPIECZENIA OPERACYJNEGO, SEKCJA "B" KIEROWNIK - 01-08-1982
KM MO BOCHNIA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA ppłk 01-05-1983 30-06-1987
.