Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Eugeniusz Stanisław
Nazwisko: Nowak
Miejsce urodzenia: Oksa
Data urodzenia: 22-10-1926
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Eleonora
Dodatkowe informacje:

W 1950 brał udział w walkach z m.in."bandom Mnicha", "Orlika", "Skoczylasa" i innych organizacji WiN (k. 90, 99 akt osobowych sygn. IPN Ki 103/3969). Według zapisu z karty IPN Ki 104 funkcjonariusz 01.12.1975 został mianowany na stanowisko naczelnika Wydziału IV KW MO w Kielcach.


Kursy i szkolenia:

W 1950 czteromiesięczny kurs operacyjny przy WUBP w Kielcach. W okresie 01.09.1962-30.04.1963 kurs w zakresie prowadzenia czynności dochodzeniowych.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KIELCE WYDZIAŁ III, SEKCJA II, REFERAT "A" MŁODSZY REFERENT 01-09-1949
IPN Ki 103/3969 4227/V akta osobowe i karta
WUBP KIELCE WYDZIAŁ III, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT 10-07-1950
WUBP KIELCE WYDZIAŁ III, SEKCJA I REFERENT 01-09-1951
WUBP KIELCE WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT 01-07-1952
CW MBP LEGIONOWO ROCZNY KURS PRZESZKOLENIA OFICERÓW BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO SŁUCHACZ 10-09-1952
WUBP KIELCE WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT 31-08-1953
WUBP KIELCE DO DYSPOZYCJI SZEFA 31-08-1953
WUBP KIELCE WYDZIAŁ III, SEKCJA III KIEROWNIK 15-07-1954
WUdsBP KIELCE INSPEKTORAT KIEROWNICTWA INSPEKTOR 01-04-1955
KW MO KIELCE WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-01-1957
KW MO KIELCE WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-08-1962
KW MO KIELCE WYDZIAŁ IV, GRUPA INSPEKTORÓW INSPEKTOR 01-04-1967
KW MO KIELCE WYDZIAŁ IV, GRUPA INSPEKTORÓW KIEROWNIK 01-01-1968
KW MO KIELCE WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-11-1969
KW MO KIELCE WYDZIAŁ IV NACZELNIK 01-12-1976
WUSW KIELCE WYDZIAŁ IV NACZELNIK płk 01-08-1983 31-01-1986
.