Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Franciszek
Nazwisko: Księżarczyk
Miejsce urodzenia: DĄB
Data urodzenia: 04-12-1906
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od 22.12.1936 do 31.12.1938 pełnił służbę wojskową w Armii Republiki Hiszpańskiej jako dowódca XIII Brygady im. Jarosława Dąbrowskiego. Od 17.08.1944 do 31.12.1947 brał udział w walce z "bandami i reakcyjnym podziemiem". Od 7.09.1950 do 11.09.1950 delegowany do Niemieckiej Republiki Demokratycznej. W dniu 1.01.1954 przekazany do dyspozycji Komitetu Centralnego PZPR. Od 28.02.1957 do 29.01.1969 zawodowa służba wojskowa. Od 30.01.1969 do 24.12.1971 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Sofii.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO RZESZÓW BRAK KOMENDANT - 15-08-1944
IPN BU 698/1902 t. 1-2, IPN BU 2602/10966, IPN Kr 0163 2181/MO, 4787/78/5, - akta osobowe i karta
KG MO WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 29-08-1945
KW MO WARSZAWA BRAK KOMENDANT - 29-08-1945
KW MO KRAKÓW BRAK KOMENDANT - 05-11-1946
KG MO WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 13-02-1948
KG MO WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA płk 31-07-1949 01-01-1954
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY gen. dyw. 30-01-1969 24-12-1971
.