Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-05-2020 10:58

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Biernacki
Miejsce urodzenia: KIELCE
Data urodzenia: 15-04-1932
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

Z charakterystyki z dnia 23.03.1966 wynika, iż prowadził sprawę o kryptonimie "Atlas", której figurant skazany został za współpracę z wywiadem NRF (IPN BU 710/393, k. 136). Od 25.05.1976 do 2.06.1976 delegowany służbowo do Austrii. Z pisma z dnia 23.12.1983 wynika, iż uczestniczył w działaniach operacyjnych prowadzonych wspólnie z Departamentem I MSW, a realizowana w latach 1982-1983 sprawa o kryptonimie "Aston" miała duże znaczenie w podjętych przedsięwzięciach operacyjnych pod kryptonimem "Sondar", których celem było uwolnienie M. Zacharskiego (IPN BU 710/393, k. 165).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KOS MBP GDAŃSK ROCZNA SZKOŁA OPERACYJNA SŁUCHACZ - 10-09-1952
IPN BU 710/393 6801/VI akta osobowe
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA IV REFERENT - 10-07-1953
WUBP WROCŁAW DO DYSPOZYCJI SZEFA - 10-07-1953
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA VII "B" REFERENT - 01-09-1954
WUdsBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA IV "A" REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA IV "A" STARSZY REFERENT - 01-02-1956
WUdsBP WROCŁAW WYDZIAŁ IV, SEKCJA IV "A" OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ II, SEKCJA II OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-10-1958
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO WROCŁAW SŁUŻBA POZA ORGANAMI BEZPIECZEŃSTWA - 01-05-1969
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1972
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-02-1976
WUSW WROCŁAW ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 16-04-1986
WUSW WROCŁAW I ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 01-08-1988 15-03-1990