Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stefan
Nazwisko: Mikos
Miejsce urodzenia: BRZÓZA
Data urodzenia: 21-08-1931
Imię ojca: Jan
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

Z charakterystyki z dnia 14.09.1957 wynika, że podczas służby na stanowisku oficera operacyjnego w Wydziale III zajmował się klerem świeckim (IPN BU 01321/59, k. 54). Z opinii służbowej z dnia 14.04.1964 wynika, iż w jego bezpośrednim zainteresowaniu znajdowała się Kuria Warszawska i jej agendy, prowadził także sprawę o kryptonimie
"Sportowcy"(IPN BU 01321/59, k. 61). W okresie od 6.05.1985 do 22.05.1985 kurs doskonalenia zawodowego kadry kierowniczej pionu IV w ASW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ IV, REFERAT OCHRONY MŁODSZY REFERENT RO PRZY BUDOWIE GMACHU MINISTERSTWA KOMUNIKACJI - 21-12-1953
IPN BU 01321/59 14/61/KSP akta osobowe
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ XI, SEKCJA IV MŁODSZY REFERENT - 01-07-1954
UdsBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ VI, SEKCJA III REFERENT - 01-04-1955
UdsBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ VI, SEKCJA III OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III, GRUPA V OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
CW MSW LEGIONOWO DWULETNIA OFICERSKA SZKOŁA ZAWODOWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA SŁUCHACZ - 01-09-1957
KMO m. st. WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 04-07-1959
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-09-1959
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1962
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1962
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ IV INSPEKTOR - 01-04-1967
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ IV STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1970
KS MO WARSZAWA BRAK SŁUŻBA W MO - 01-01-1973
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 16-08-1981
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ IV P.O. NACZELNIKA - 07-11-1984
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 16-04-1985
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ "C" NACZELNIK ppłk 16-01-1988 31-07-1990
.