Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Czesław
Nazwisko: Rybak
Miejsce urodzenia: BOGUSŁAWICE
Data urodzenia: 27-03-1932
Imię ojca: Walenty
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

Od 3.09.1952 służba wojskowa. W okresie od 1.09.1966 do 25.06.1970 Wydział Pedagogiczno-Polityczny Wojskowej Akademii Politycznej w Warszawie. Od 3.05.1973 do 30.06.1973 kurs podwyższania kwalifikacji oficerów WSW. Od 7.02.1979 do 7.11.1979 kurs teorii organizacji i kierowania w Dowództwie Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Od 27.02.1984 do 7.04.1984 kurs przeszkolenia szczebla operacyjnego oficerów Aparatu Partyjno-Politycznego i Organów WSW w Wojskowej Akademii Politycznej w Warszawie. Od 30.11.1985 do 12.06.1986 doradca dowódcy w składzie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Siłach Zbrojnych ONZ w Syrii.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 01-09-1962
IPN BU 2174/6993 CAW 1840/94/1945 akta osobowe i karta
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, WYDZIAŁ WSW W ORZYSZU P.O. STARSZEGO POMOCNIKA SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 30-06-1963
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, WYDZIAŁ WSW W ORZYSZU STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 11-08-1964
WSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFOSTWA WSW - 26-06-1970
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W BIAŁYMSTOKU, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 03-07-1970
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W MODLINIE, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA SZEFA - 14-06-1971
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W BIAŁYMSTOKU, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 16-01-1972
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W BIAŁYMSTOKU, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA SZEFA - 21-04-1972
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W LUBLINIE, WYDZIAŁ I P.O. ZASTĘPCY SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU - 12-08-1978
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W LUBLINIE, WYDZIAŁ III P.O. ZASTĘPCY SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU - 02-03-1979
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W LUBLINIE, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU - 08-06-1979
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W BIAŁYMSTOKU, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU płk 25-06-1982 03-06-1988
.