Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wiesław Stanisław
Nazwisko: Gola
Miejsce urodzenia: KATOWICE
Data urodzenia: 25-09-1953
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Apolonia
Dodatkowe informacje:

Na początku 1980 ukończył jednomiesięczny kurs wdrożeniowy Służby Bezpieczeństwa. W okresie od 11.09.1980 do 28.05.1981 Studium Podyplomowe ASW w Świdrze. Po wprowadzeniu stanu wojennego wszedł w skład grupy operacyjnej, koordynującej działania wydziałów Służby Bezpieczeństwa KW MO w Katowicach w zakresie zwalczania struktur konspiracyjnych "Solidarności" (IPN Ka 0264/528, k. 56). W kwietniu 1983 został oddelegowany z Wydziału V-2 do pracy w Inspektoracie Analityczno-Informacyjnym Służby Bezpieczeństwa KW MO w Katowicach. Po formalnej nominacji na starszego inspektora Wydziału Śledczego (wynikała z braku wolnych etatów w Wydziale V-2) nadal pracował w ww. komórce, a od grudnia 1983 w Zespole Informacji, Analiz i Programowania Wydziału Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania WUSW Katowice, pozostając jednak aż do zwolnienia na stanowisku starszego inspektora Wydziału Śledczego WUSW Katowice.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ III "A" MŁODSZY INSPEKTOR - 01-12-1979
IPN Ka 0264/528 29609/VI akta osobowe i karta
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ V, SEKCJA III MŁODSZY INSPEKTOR - 01-12-1981
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ V-2, SEKCJA III MŁODSZY INSPEKTOR - 01-02-1982
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ V-2, SEKCJA III INSPEKTOR - 01-05-1982
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ V-2, SEKCJA III STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1983
WUSW KATOWICE WYDZIAŁ ŚLEDCZY STARSZY INSPEKTOR kpt. 01-08-1983 30-11-1989
.