Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Romuald Tadeusz
Nazwisko: Fijałkowski
Miejsce urodzenia: Jawor
Data urodzenia: 14-05-1946
Imię ojca: Tadeusz
Imię matki: Mirosława


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Akta operacyjne W aktach zachowała się kopia "Protokołu ustnego zawiadomienia o przestępstwie w trybie amnestii" dot. kontynuowania działalności przez Romualda Fijałkowskiego w NSZZ "Solidarność" - zbieranie pieniędzy na terenie zakładu pracy od byłych członków "Solidarności" przeznaczonych "na rzecz pracowników zwolnionych dyscyplinarnie z pracy, na rzecz internowanych oraz ich rodzin, jak również na zapłatę grzywien w kolegiach". IPN Wr 040/64 (IV-3735/65)
Akta prokuratorskie W związku z ujawnieniem swojej działalności przez Romualda Fijałkowskiego, Prokuratura Rejonowa dla Dzielnicy Wrocław-Śródmieście wydała "Postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego na podstawie ustawy o amnestii" w sprawie "zbierania składek od pracowników Wydziału TK-2 Fabryki Automatów Tokarskich na rzecz zawieszonego, a następnie zdelegalizowanego związku zawodowego »Solidarność«" w okresie od lutego 1982 do lipca 1983. IPN Wr 33/627 (2 Ds.125/83)
.