Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mikołaj
Nazwisko: Maszara
Miejsce urodzenia: TABOŁY
Data urodzenia: 28-11-1919
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W okresie 1940-1943 służba w Armii Czerwonej; 1943-1944 służba w 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. ///
Wg wyciągu z pisma Dyrektora Departamentu III MBP z dnia 1.06.1946 w tym czasie zajmował stanowisko starszego referenta Wydziału III Departamentu III MBP. ///
Z dniem 1.06.1976 delegowany do pracy w Grupie Operacyjnej "Wisła" w Moskwie. ///
W 1944 ukończył Szkołę Oficerów Bezpieczeństwa Publicznego w Kujbyszewie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
RBP WARSZAWA SEKCJA II REFERENT - 01-09-1944
IPB BU 0604/597 17046/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II, SEKCJA I ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 15-07-1945
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY REFERENT - 01-02-1946
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-07-1946
WUBP OLSZTYN WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-09-1947
WUBP OLSZTYN BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 04-12-1950
WUBP BYDGOSZCZ BRAK ZASTĘPCA SZEFA - 01-05-1952
WUdsBP BYDGOSZCZ BRAK ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 01-01-1955
KdsBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR I SZKOLENIA - 01-07-1955
WUdsBP RZESZÓW BRAK ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 15-08-1955
KW MO RZESZÓW SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA STARSZY INSPEKTOR - 28-11-1956
KW MO RZESZÓW BRAK II ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1957
KW MO RZESZÓW BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1963
KW MO RZESZÓW BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-05-1967
KW MO WROCŁAW BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1970
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 31-05-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA (ETAT NIEJAWNY) - 01-05-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA III STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, GRUPA REZERWOWA NA ETACIE ZASTĘPCY KOMENDANTA KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ płk 01-08-1980 31-08-1980
.