Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Poczekwa
Miejsce urodzenia: CHODYWAŃCE
Data urodzenia: 02-01-1922
Imię ojca: Szymon
Imię matki: Justyna
Znany/a też jako:
Jan Poczekwa
urodzony/a 01- 01-1922 CHODYWAŃCE

Dodatkowe informacje:

W okresie od 25.05.1945 do 18.12.1946 służba w Armii Czerwonej. Od 3.01.1947 do 31.12.1947 brał udział w walkach z „bandami i reakcyjnym podziemiem”. Według karty ewidencyjnej zastępcą naczelnika ds. polityczno-wychowawczych Więzienia w Koszalinie mianowany z dniem 1.05.1948. W dniu 11.10.1947 ukończył kurs niższych funkcjonariuszy Służby Więziennej w CW MBP w Legionowie. Po ukończeniu kursu niższych funkcjonariuszy Służby Więziennej w CW MBP w Legionowie skierowany do dyspozycji szefa WUBP - brak bliższych danych (IPN Lu 0357/2055). W dniu 24.04.1948 ukończył kurs wyższych funkcjonariuszy Służby Więziennej w CW MBP w Legionowie. Od 1.08.1955 do 31.01.1957 Centralny Zarząd Więziennictwa MSW. Od 1.02.1957 do 15.05.1973 Biuro Ochrony Rządu MSW. Od 1.09.1958 do 29.06.1959 Roczna Oficerska Szkoła Biura "B" Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
W LUBLIN BRAK DANYCH STRAŻNIK - 03-01-1947
IPN BU 2264/1268, IPN BU 0218/483, IPN Lu 0357/2055 115/91/712, 14253/V, - akta osobowe i karta
W KOSZALIN ZASTĘPCA NACZELNIKA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 01-05-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT WIĘZIENNICTWA, WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA KADR REFERENT - 01-06-1949
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT WIĘZIENNICTWA, WYDZIAŁ PERSONALNY, SEKCJA KADR STARSZY REFERENT por. 01-09-1952 31-07-1955
.