Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Helena
Nazwisko: Nowak
Nazwisko rodowe: Grzelewska
Miejsce urodzenia: RUDA HUTA
Data urodzenia: 22-05-1937
Imię ojca: Paweł
Imię matki: Kazimiera
Dodatkowe informacje:

W okresie od 15.01.1966 do 15.02.1967 służyła na stanowisku podoficera ewidencji operacyjnej Samodzielnej Sekcji Ogólnoorganizacyjnej KW MO w Gdańsku. Od 15.02.1967 do 1.06.1967 podoficer ewidencji operacyjnej Samodzielnej Sekcji Informacji i Sprawozdawczości KW MO w Gdańsku. Od 1.06.1967 do 16.08.1969 służba w MO. Od 2.12.1969 do 20.12.1969 kurs z zakresu podstawowych zadań pracy jednostek paszportów i dowodów osobistych.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Sz WUBP GDAŃSK ODDZIAŁ CHORÓB WEWNĘTRZNYCH SANITARIUSZKA - 15-06-1953
IPN Gd 214/1902 t. 1-2 V-5530 akta osobowe i karta
Sz WUBP GDAŃSK DZIAŁ GOSPODARCZY KANCELISTKA - 01-11-1953
WUBP GDAŃSK WYDZIAŁ ŚLEDCZY MASZYNISTKA - 15-02-1954
WUdsBP GDAŃSK WYDZIAŁ VII MASZYNISTKA - 01-04-1955
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ "B" STARSZA MASZYNISTKA - 01-01-1957
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ "B" MASZYNISTKA - 01-01-1957
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ "B" STARSZA MASZYNISTKA - 01-06-1958
KW MO GDAŃSK SAMODZIELNA SEKCJA REJESTRACJI CUDZOZIEMCÓW PODOFICER EWIDENCJI OPERACYJNEJ - 01-08-1961
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, GRUPA KONTROLI CUDZOZIEMCÓW PODOFICER EWIDENCJI OPERACYJNEJ plut. 15-10-1965 15-01-1966
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH REFERENT - 16-08-1969
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH OFICER - 01-05-1972
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ PASZPORTÓW REFERENT TECHNIKI OPERACYJNEJ st. sierż. sztab. 01-01-1975 31-07-1978
.