Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-04-2022 09:00

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mirosław
Nazwisko: Milewski
Miejsce urodzenia: Lipsk
Data urodzenia: 01-05-1928
Imię ojca: Bolesław
Imię matki: Anastazja
Dodatkowe informacje:

Według ankiety w latach 1944-1946 trzymiesięczna służba w Armii Czerwonej oraz praca na stanowisku referenta UBP (brak bliższych informacji). Delegowany służbowo: od 10.03.1969 do 18.03.1969 oraz od 16.12.1970 do 19.12.1970 do ZSRS; od 16.06.1969 do 20.06.1969 do Bułgarii; od 6.12.1970 do 13.12.1970 do Węgier.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP AUGUSTÓW SEKCJA I-III WYWIADOWCA - 10-10-1944
IPN BU 0604/1629, IPN BU 2347/8 22810/V, 54/8 akta osobowe i karta
PUBP AUGUSTÓW BRAK DANYCH SEKRETARZ URZĘDU - 01-03-1945
MUBP BIAŁYSTOK SEKCJA I REFERENT - 07-08-1945
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV SEKRETARZ - 08-01-1946
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV, SEKCJA III REFERENT - 17-01-1946
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 13-09-1946
CW MBP LEGIONOWO ROCZNY KURS PRZESZKOLENIA OFICERÓW BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO SŁUCHACZ - 05-02-1948
WUBP BIAŁYSTOK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 15-04-1949
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV, SEKCJA IV KIEROWNIK - 15-04-1949
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV, SEKCJA V KIEROWNIK - 15-11-1949
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1951
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ IX NACZELNIK - 01-03-1953
WUBP BIAŁYSTOK INSPEKTORAT WIEJSKI NACZELNIK - 01-09-1954
WUdsBP WARSZAWA WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 01-04-1955
KW MO WARSZAWA II ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 15-06-1956
KW MO WARSZAWA WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-09-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA - 15-11-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I DYREKTOR - 15-01-1969
MSW WARSZAWA WICEMINISTER - 25-01-1971
MSW WARSZAWA MINISTER gen. dyw. 08-10-1980 31-07-1981
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Akta funkcjonariusza MSW Karta P-12/2 sygn.22810/V Przebieg służby: Minister Spraw Wewnętrznych z dnia 8.10.1980 IPN BU 0604/1629 (MSW 22810/V)
Akta funkcjonariusza MSW. Karta P-12 Przebieg służby: 6.I.45 do 10.04.53
.