Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Julian
Nazwisko: Żurek
Miejsce urodzenia: POLESIE RABSZTYŃSKIE
Data urodzenia: 18-08-1948
Imię ojca: Jan
Imię matki: Aniela
Dodatkowe informacje:

W latach 1967-1971 Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Łączności w Zegrzu. Podczas służby poza wojskiem pracował pod przykryciem na stanowisku radiooperatora w Ambasadzie PRL w Algierze. Zajmował się również prowadzeniem zajęć dydaktycznych w szkole przy Ambasadzie Polskiej (IPN BU PF 3362/12, k. 42). Dane dotyczące późniejszego okresu służby zostały zanonimizowane.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA - 13-09-1971
IPN BU PF 3362/12, IPN BU PF 3363/9 -, - akta osobowe i karta
Z II SG WP WARSZAWA 2 OŚRODEK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU, KOMPANIA NAMIERZANIA RADIOWEGO, PLUTON DOWODZENIA DOWÓDCA - 15-10-1971
Z II SG WP WARSZAWA 2 OŚRODEK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU, KOMPANIA ŁĄCZNOŚCI SZTABU, PLUTON RADIOWY DOWÓDCA KOMPANII JEDNOCZEŚNIE DOWÓDCA PLUTONU - 15-05-1972
Z II SG WP WARSZAWA 2 OŚRODEK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU, KOMPANIA ŁĄCZNOŚCI DOWÓDCA - 05-10-1972
Z II SG WP WARSZAWA 2 PUŁK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU, KOMPANIA ŁĄCZNOŚCI DOWÓDCA - 01-11-1973
Z II SG WP WARSZAWA 2 PUŁK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU, SZTAB STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. ORGANIZACYJNO-KADROWYCH - 01-08-1977
Z II SG WP WARSZAWA SŁUŻBA POZA WOJSKIEM - 16-10-1982
Z II SG WP WARSZAWA 2 PUŁK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU STARSZY OFICER ORGANIZACYJNO-KADROWY - 10-10-1985
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ II STARSZY OFICER ppłk 10-09-1986 -02-1990
.