Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Kazimierz
Nazwisko: Wesołowski
Miejsce urodzenia: LUBITÓW
Data urodzenia: 17-08-1926
Imię ojca: Józef
Imię matki: Serafina
Znany/a też jako:
Kazimierz Wesołowski
Imiona rodziców: Leontyna


Dodatkowe informacje:

Ośmiomiesięczny kursu Centrum Wyszkolenia MBP (brak bliższych danych). Od stycznia 1964 pracował pod przykryciem w przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego „BALATON” w Gdyni. W okresie od 31 stycznia 1966 do października 1969 delegowany do pracy w rezydenturze w Jugosławii, oficjalnie zatrudniony na stanowisku attache Ambasady PRL w Belgradzie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ II PRACOWNIK KARTOTEKI - 30-10-1944
IPN BU 710/388 1970/6795/VI akta osobowe
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ II STARSZY REFERENT - 12-07-1945
WUBP KOSZALIN BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 20-09-1945
WUBP KOSZALIN WYDZIAŁ II KIEROWNIK SEKCJI - 21-09-1945
PUBP DRAWSKO POMORSKIE BRAK STARSZY REFERENT JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA SZEFA - 10-12-1947
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ II KIEROWNIK SEKCJI - 01-01-1949
WUBP KOSZALIN WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA P.O. NACZELNIKA - 20-10-1950
WUBP KOSZALIN WYDZIAŁ I NACZELNIK - 01-02-1952
WUdsBP KOSZALIN WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I KIEROWNIK SEKCJI (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I DO DYSPOZYCJI DYREKTORA - 01-07-1955
WUdsBP GDAŃSK SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA STARSZY INSPEKTOR - 01-12-1955
KW MO GDAŃSK SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA STARSZY INSPEKTOR - 28-11-1956
KW MO GDAŃSK INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-11-1963
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR I SZKOLENIA - 18-01-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-02-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1967
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ "B" NACZELNIK - 01-02-1970
KW MO ELBLĄG BRAK SŁUŻBA POZA ORGANAMI BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1975
KW MO PIŁA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 15-09-1976
WUSW PIŁA BRAK ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1983
WUSW ELBLĄG BRAK ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 01-02-1985 05-02-1990
.