Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Orlof
Miejsce urodzenia: Ołpiny, pow. Tarnów
Data urodzenia: 04-07-1926
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 09.1952 r. W ZMW „Wici” od 1947-07.1948. W ZMW od 1958 r. W l. 1946-1948 prezes koła ZMW „Wici” w Tuchowie. W l. 1948-1952 wiceprzewodniczący koła ZMP w Krakowie. W l. 1959-1964 członek Prezydium Zarządu Powiatowego ZMW w Chrzanowie. Od 09.1964-1966 wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego ZMW w Krakowie. Od 01.09.1952-31.08.1953 nauczyciel, 01.09.1953-31.08.1954 kierownik internatu i 01.09.1954-01.09.1965 zastępca dyrektora Liceum Pedagogicznego w Krzeszowicach. W l. 1964-1973 przewodniczący Komisji Oświaty WRN w Krakowie. Od 1968-1873 wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Krakowie. Od 1973-1980 wiceprzewodniczący Prezydium WRN w Szczecinie. Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego TPPR w Szczecinie. Sekretarz Zarządu Głównego TPPR. Od 21.03.1976-31.08.1985 poseł na Sejm PRL VII i VIII kadencji. Członek Komisji Sejmowych: Gospodarki Morskiej i Żeglugi oraz Komisji Prac Ustawodawczych i Komisji Spraw Zagranicznych.
Źródła: NKW PSL. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 937; VIII Kongres Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. 13-15.XII. 1980. Stenogram, Wyd. LSW, Warszawa 1983.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Prezes Koło Krzeszowice ZSL 1953 1966 CKDRL, sygn. 937
Sekretarz WK Kraków ZSL 01-02-1966 1971 CKDRL, sygn. 937.
Wiceprezes WK Kraków ZSL 01-1972 30-09-1973 CKDRL, sygn. 937
Prezes WK Szczecin ZSL 01-10-1973 30-09-1981 CKDRL, sygn. 937
Członek NK Warszawa ZSL 21-01-1976 12-1980 VII Kongres ZSL, s. 676
Członek Główny Sąd Partyjny NK Warszawa ZSL 15-12-1980 29-03-1984 VIII Kongres ZSL, s. 647.
.