Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-11-2018 09:38

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stanisław Andrzej
Nazwisko: Zięba
Miejsce urodzenia: Kraków
Data urodzenia: 22-11-1934
Imię ojca: Kasper
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 28.02.1966 roku. W 1964 r. ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) - mgr inż. rolnik, dr hab. nauk rolniczych 8.11.1979 r. Ukończył Wyższą Szkołę Partyjną w Moskwie (1976 r.).
W 1969 r. Zastępca Kierownika Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej (PWRN) w Łodzi, od 1.11.1971 r. do 1973 r. kierownik. Następnie w okresie od 18.12.1973 do 1.04.1975 r. wicewojewoda łódzki.
Do listopada 1988 r. Przewodniczący Polskiego Komitetu Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) ONZ.
Źródło: Archiwum Rady Ministrów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 3137/885, s. 6, 7, 8, 19, 20, 47, 49, 53, dalej ARM 3137/885, s...



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka Plenum Komitet Wojewódzki Łódź PZPR 03-1973 ARM 3137/885, s. 19.
Sekretarz Ds. Rolnych Komitet Wojewódzki Piotrków Trybunalski PZPR 1975 1976 ARM 3137/885, s. 41; T.Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 447.
Zastępca Kierownika Wydział Rolny i Gospodarki Żywnościowej Komitet Centralny Warszawa PZPR 13-08-1976 26-10-1981 W. Janowski, A. Kochański, Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, pod red. K. Persaka, Warszawa 2000, s. 137.
Kierownik Wydział Rolny Komitet Centralny Warszawa PZPR 27-11-1981 19-03-1983 AAN V/171; W. Janowski, A. Kochański, Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, pod red. K. Persaka, Warszawa 2000, s.136.
Minister Ministerstwo Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Warszawa Brak 23-03-1983 6-11-1985 ARM 3137/885, s. 8; T.Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 206.
Minister Ministerstwo Rolnictwa Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej Warszawa Brak 12-11-1985 19-09-1988 ARM 3137/885, s. 8; T.Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, s. 206.