Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Nalborski
Miejsce urodzenia: Faustynowskie Pieńki, pow. Ciechanów
Data urodzenia: 11-09-1936
Imię ojca: Szczepan
Imię matki: Apolonia
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 20.01.1958 r. W ZMP od 1952 r. W l. 1952-1956 skarbnik koła ZMP w Ciechanowie. W ZMS od 1957 r. Od 05.1957-04.1958 sekretarz koła ZMS przy Prezydium PRN w Ciechanowie. Od 01.03.1955-31.08.1963 inspektor i referent w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Ciechanowie. W l. 1964-1973 członek Zarządu Powiatowego Związku Kółek Rolniczych w Ciechanowie. Od 01.1964-02.1974 zastępca przewodniczącego Powiatowego Komitetu FJN w Ciechanowie. W l. 1965-1975 radny Powiatowej Rady Narodowej w Ciechanowie. Od 03.1980 radny Wojewódzkiej Rady Narodowej w Ciechanowie i członek Prezydium WRN. W l. 1966-1970 członek Prezydium Powiatowego Związku Kółek Rolniczych. Od 1972-1974 wiceprezes Zarządu Powiatowego TPPR w Ciechanowie. Od 12.1973-08.1974 zastępca przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Ciechanowie. W okresie 10.1974-07.1977 Wyższa Szkoła Nauk Społecznych. Od 05.1978 zastępca przewodniczącego Wojewódzkiego Komitetu FJN w Ciechanowie. Od 07.1978 wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Ciechanowie.
Źródła: NKW PSL. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 8060.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz Koło Prezydium Powiatowej Rady Narodowej Ciechanów ZSL 20-01-1958 1962 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego, 8060
Sekretarz POWIATOWY KOMITET Ciechanów ZSL 01-09-1963 30-09-1974 CKDRL, 8060
Członek Wojewódzka Komisja Rewizyjna WOJEWÓDZKI KOMITET Ciechanów ZSL 1970 1972 CKDRL, 8060
Członek Wojewódzki Sąd Partyjny WOJEWÓDZKI KOMITET Ciechanów ZSL 1972 1974 CKDRL, 8060.
Kierownik Wydział Pracy Ideowo-Wychowawczej i Oświaty WOJEWÓDZKI KOMITET Ciechanów ZSL 01-08-1977 7-10-1977 CKDRL, 8060
Sekretarz WOJEWÓDZKI KOMITET Ciechanów ZSL 07-10-1977 31-01-1988 CKDRL, 8060
.