Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Władysław
Nazwisko: Gawlik
Miejsce urodzenia: Sikorzyce, Pow. Dąbrowa Tarnowska
Data urodzenia: 23-02-1924
Imię ojca: Józef
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 11.1949 r. W SL od 02.09.1948 r. 01.12.1948-31.10.1949 sekretarz Zarządu Powiatowego SL w Olkuszu. W l. 1945-1946 prezes koła ZMW „Wici” w Sikorzycach. Od 1946-1947 sekretarz Zarządu Powiatowego ZMW „Wici” w Dąbrowie Tarnowskiej i członek Zarządu Wojewódzkiego w Krakowie. Od 01.09.1948-1951 wiceprzewodniczący i przewodniczący Zarządu Powiatowego ZMP w Olkuszu. Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Komitetu Frontu Narodowego w Lublinie. Członek Prezydium Wojewódzkiego Zarządu Związku Samopomocy Chłopskiej. Od 20.02.1957-15.02.1973 poseł na Sejm PRL II-V kadencji. Od 21.01.1972-15.06.1975 prezes Zarządu Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej „Gromada”. Źródła: 1. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 7994, 2. Słownik biograficzny działaczy ruchu ludowego. Makieta. Wyd. LSW, Warszawa 1989, s. 120.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny Wojewódzki Komitet Wykonawczy Kraków ZSL 01-11-1949 30-11-1950 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (CKDRL), 7994
Instruktor Wydział Organizacyjny Wojewódzki Komitet Wykonawczy Kraków ZSL 01-12-1950 31-05-1951 CKDRL, 7994
Sekretarz Wojewódzki Komitet Wykonawczy Kraków ZSL 01-06-1951 30-11-1954 CKDRL, 7994
Starszy Instruktor Wydział Organizacyjny Naczelny Komitet Wykonawczy Warszawa ZSL 01-12-1954 31-03-1955 CKDRL, 7994
Prezes Wojewódzki Komitet Wykonawczy Lublin ZSL 01-04-1955 20-01-1972 CKDRL, 7994
Zastępca Członka Naczelny Komitet Warszawa ZSL 12-03-1956 30-11-1959 CKDRL, 7994
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 30-11-1959 4-04-1973 CKDRL, 7994
Prezes WOJEWÓDZKI KOMITET Tarnobrzeg ZSL 16-06-1975 30-04-1987 CKDRL, 7994
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 20-01-1976 24-03-1988 CKDRL, 7994
Zastępca Członka Naczelny Komitet Warszawa ZSL 20-01-1976 24-03-1988 CKDRL, 7994