Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Bałuk
Miejsce urodzenia: GÓRA KALWARIA
Data urodzenia: 20-04-1941
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 25.09.1959 do 9.09.1962 Oficerska Szkoła WOP w Kętrzynie. Od 1.09.1975 do 20.06.1976 do kurs w Wyższej Szkole KGB w ZSRS. W dniu 10.07.1961 zarejestrowany przez oficera operacyjnego Wydziału WSW KBW i WOP w Olsztynie jako tajny współpracownik pseud. „Stałczyk” pod numerem 24313. Zwerbowany na podstawie dobrowolności w celu rozpracowania figuranta sprawy kryp. „Pobożny”. W dniu 9.07.1962 wyeliminowany z sieci agenturalnej w związku z tym, że rozpracowanie w którym brał udział zostało zakończone. Materiały złożono do archiwum Szefostwa WSW pod numerem 16976/I (IPN BU 00744/991- akta, IPN BU 001134/1135 – mikrofilm).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
DOWÓDZTWO WOP KROSNO ODRZAŃSKIE 9 LUBUSKA BRYGADA WOP, WYDZIAŁ II ZWIADU OFICER ŚLEDCZY - 11-10-1962
IPN BU 2174/7110 CAW 1849/95/158 akta osobowe
DOWÓDZTWO WOP KROSNO ODRZAŃSKIE 9 LUBUSKA BRYGADA WOP, 91 BATALION WOP W TUPLICACH, SEKCJA II ZWIADU OFICER ŚLEDCZY - 24-10-1963
SZEFOSTWO WOP KROSNO ODRZAŃSKIE 9 LUBUSKA BRYGADA WOP, BATALION RZECZNY W SŁUBICACH, SEKCJA II ZWIADU OFICER ŚLEDCZY - 01-05-1968
DOWÓDZTWO WOP WARSZAWA ZARZĄD ZWIADU, ODDZIAŁ ŚLEDCZY OFICER ŚLEDCZY - 08-11-1971
DOWÓDZTWO WOP WARSZAWA ZARZĄD ZWIADU, ODDZIAŁ KONTRWYWIADU POMOCNIK SZEFA - 19-10-1972
DOWÓDZTWO WOP WARSZAWA ZARZĄD ZWIADU, ODDZIAŁ KONTRWYWIADU OFICER KIERUNKOWY - 01-01-1974
DOWÓDZTWO WOP WARSZAWA ZARZĄD ZWIADU, ODDZIAŁ KONTRWYWIADU STARSZY POMOCNIK SZEFA - 15-06-1979
DOWÓDZTWO WOP WARSZAWA ZARZĄD ZWIADU, ODDZIAŁ KONTRWYWIADU ZASTĘPCA SZEFA - 01-08-1981
DOWÓDZTWO WOP WARSZAWA ZARZĄD ZWIADU, ODDZIAŁ KONTRWYWIADU SZEF płk 12-09-1988 31-07-1990
.