Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Sławomir Andrzej
Nazwisko: Kęcik
Miejsce urodzenia: PUŁAWY
Data urodzenia: 15-04-1933
Imię ojca: Julian
Imię matki: Regina
Dodatkowe informacje:

Delegowany służbowo: od 4.10.1967 do 10.05.1967, od 17.01.1972 do 21.01.1972, od 27.05.1974 do 31.05.1974 oraz od 18.09.1978 do 22.09.1978 do NRD i Berlina Zachodniego; od 16.03.1971 do 18.03.1971 do Szwecji; od 1.10.1975 do 4.10.1975 do ZSRS.
W 1976 otrzymał Nagrodę I stopnia „w dziedzinie form i metod działania MO i SB za wybitne osiągnięcia w pracy operacyjnej SB” (IPN BU 0604/1368 t. 1, rozdział III, k. 23).
Z dniem 15.05.1982 przeniesiony na etat niejawny do Urzędu Rady Ministrów, skąd został skierowany do pracy w Biurze Zastępcy Stałego Przedstawiciela PRL w RWPG z siedzibą w Moskwie. Przez okres 4 lat poza wykonywaniem oficjalnych zadań (I Sekretarz Ambasady PRL), jednocześnie pracował na rzecz Grupy "Wisła".



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IX, SEKCJA III WYWIADOWCA - 01-03-1956
IPN BU 0604/1368 t. 1-2 21682/V akta osobowe
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VIII OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VIII STARSZY OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-08-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ V STARSZY INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-07-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, SAMODZIELNA SEKCJA TECHNIKI STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IX INSPEKTOR - 15-06-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA III STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 15-05-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ XIV SPECJALISTA - 16-10-1986
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IX STARSZY SPECJALISTA - 01-09-1988
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IX ZASTĘPCA NACZELNIKA płk 01-01-1990 28-02-1990
.