Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Toczek
Miejsce urodzenia: Niemiłów, Pow. Radziechów,
Data urodzenia: 02-01-1922
Imię ojca: Walenty
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 11.1949 r. W SL od 1947 r. Od 01.04-01.07.1944 członek BCh. Od 1945 r. członek i sekretarz Oddziału ZNP w Środzie Śląskiej. Od 1947 r. członek OMTUR w Brzozowie. W l. 1948-1950 instruktor i członek Komisji Rewizyjnej w Zarządzie Powiatowym ZSCh w Środzie Wielkopolskiej. Od 08.1947-08.1948 nauczyciel w szkole podstawowej w Środzie Śląskiej. Od 09.1948-09.1949 nauczyciel, a od 10.1949-04.1950 kierownik w szkole podstawowej w Malczycach. Od 03-12.1950 podinspektor w Wydziale Oświaty Prezydium PRN w Środzie Śląskiej. Od 12.1950-12.1953 sekretarz, a od 01.1954-08.1957 i od 09.1959-06.1967 prezes w Zarządzie Okręgowym ZNP we Wrocławiu. W l. 1953-1956 ukończył Wyższą Szkołę Partyjną przy KC PZPR, a w 1968 r. WSNS przy KC PZPR Od 07.1967 wiceprezes ZG ZNP. Od 20.11.1952-15.02.1972 poseł do Sejmu PRL I-V kadencji. Członek sejmowej Komisji Oświaty i Nauki. W l. 1957-1967 członek Prezydium WK FJN. W l. 1959-1965 r. wiceprezes Wojewódzkiego Zarządu Towarzystwa Szkoły Świeckiej. W l. 1959-1967 wiceprzewodniczący Społecznego Funduszu Budowy Szkół. Źródła: NKW PSL. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 2089, 2. T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991, Wyd. PWN, Warszawa 1991, 3. Słownik biograficzny działaczy ruchu ludowego. Makieta, Wyd. LSW, Warszawa 1989, s. 407-408, 4. S. Giza, Władze naczelne stronnictw ludowych (1861-1965), [w:] Roczniki Dziejów Ruchu Ludowego Nr 7, Wyd. LSW, Warszawa 1965, s. 386-448.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Wojewódzka Komisja Kontroli Stronnictwa Wrocław ZSL 24-01-1953 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (CKDRL), 2089
Członek PREZYDIUM WOJEWÓDZKI KOMITET Wrocław ZSL 1956 1967 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (CKDRL), 2089
Członek Główna Komisja Rewizyjna Naczelny Komitet Warszawa 29-11-1964 4-04-1973 CKDRL, 2089
Wiceprzewodniczący Główna Komisja Rewizyjna Naczelny Komitet Warszawa ZSL 1969 22-11-1971 CKDRL, 2089
Przewodniczący Główna Komisja Rewizyjna Naczelny Komitet Warszawa ZSL 22-11-1971 4-04-1973 CKDRL, 2089
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 04-04-1973 21-01-1976 CKDRL, 2089
Zastępca Członka Naczelny Komitet Warszawa ZSL 21-01-1976 15-12-1980 CKDRL, 2089
.