Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Nowicki
Nazwisko rodowe: Świnianaga
Miejsce urodzenia: ZALASOWA
Data urodzenia: 28-10-1946
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Stefania
Dodatkowe informacje:

W okresie od 16.11.1971 do 31.08.1979 służba w MO. Podczas stanu wojennego brał udział w akcjach specjalnych na terenie Warszawy w Zakładach Mechanicznych "Ursus", Fabryce Wyrobów Precyzyjnych im. K. Świerczewskiego oraz Fabryce Samochodów Osobowych na Żeraniu (IPN Kr 0151/1774, k. 143). W dniu 9.10.1985 wyróżniony przedterminowym zatarciem kary (za spowodowanie wypadku samochodowego) za "wyjątkowe osiągnięcia w realizacji sprawy [operacyjnego sprawdzenia] krypt. „Wisłoka” dotyczącej ustalenia charakteru kontaktów Stefana Bujaka z konsulem USA w Krakowie (IPN Kr 0151/1774, k. 151). Z dniem 16.03.1990 skierowany na stanowisko p.o. naczelnika Wydziału "C" WUSW w Tarnowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO TARNÓW WYDZIAŁ "T", SEKCJA FOTOGRAFII STARSZY REFERENT TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-09-1979
IPN Kr 0151/1774 2992/VI akta osobowe i karta
WSO MSW LEGIONOWO STUDIA WYŻSZE ZAWODOWE (SPECJALNOŚĆ: PRAWNO-ADMINISTRACYJNA ORAZ OCHRONY BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO) SŁUCHACZ - 01-10-1979
KW MO TARNÓW DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 21-05-1982
KW MO TARNÓW WYDZIAŁ "T", SEKCJA I "A" STARSZY INSPEKTOR - 21-05-1982
KW MO TARNÓW WYDZIAŁ ZABEZPIECZENIA OPERACYJNEGO, SEKCJA "T" KIEROWNIK - 01-08-1982
WUSW TARNÓW WYDZIAŁ ZABEZPIECZENIA OPERACYJNEGO ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1987
WUSW TARNÓW DO DYSPOZYCJI SZEFA kpt. 16-12-1989 30-04-1990
.