Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wiesław Antoni
Nazwisko: Bednarczuk
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 13-07-1929
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Aniela
Dodatkowe informacje:

Do służby w organach bezpieczeństwa państwa skierowany przez KC PZPR. W latach 1961 -1962 oddelegowany do pracy w Konsulacie Generalnym PRL w Chicago. W okresie do lipca 1964 do września 1968 rezydent rezydentury w Kanadzie, oficjalnie II sekretarz Ambasady PRL w Ottawie i konsul w Wydziale Konsularnym, z dniem 1.08.1965 awansowany na I sekretarza. Od 22.08.1971 do 1.10.1975 pracownik operacyjny rezydentury w Waszyngtonie oficjalnie I sekretarza Ambasady PRL w Waszyngtonie. Od 7.07.1980 do 3.09.1984 rezydent w Kolonii oficjalnie radca Ambasady PRL w Bonn.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
SDepI WARSZAWA PIĘCIOMIESIĘCZNY KURS SŁUCHACZ - 01-01-1955
IPN BU 003175/294, IPN BU 2300/1288 18702/V, 1217/96/57 akta osobowe
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 28-06-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 15-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-03-1956
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII, SEKCJA II OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY-KIEROWNIK ZESPOŁU - 01-05-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV INSPEKTOR - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-11-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV OFICER OPERACYJNY - 15-04-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 15-05-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII STARSZY INSPEKTOR - 01-10-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 15-08-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-11-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 01-11-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 15-11-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) płk 01-07-1980 30-11-1986
.