Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 19-02-2021 08:47

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Adam
Nazwisko: Wilfart
Miejsce urodzenia: OWCZARY
Data urodzenia: 02-01-1947
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Bronisława
Dodatkowe informacje:

Przez cały okres służby w Referacie ds. Służby Bezpieczeństwa KP MO w Myślenicach pracował jako oficer operacyjny pionu III. W okresie od 2.09.1971 do 18.07.1972 Roczna Szkoła Oficerska Służby Bezpieczeństwa (Szkoła nr 1) przy CW MSW w Legionowie. Od 21.01.1974 do 26.01.1974 kurs z zakresu obsługi eksploatacyjnej urządzenia "TgS-1-DUDEK" przy KW MO w Krakowie. Od 27.04.1981 do 5.02.1982 oddelegowany do Wojewódzkiego Urzędu Cenzury Wojennej przy KW MO w Nowym Sączu.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO MYŚLENICE REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH REFERENT - 01-04-1970
IPN Kr 0154/918 922/V akta osobowe i karta
KP MO MYŚLENICE REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA INSPEKTORÓW OPERACYJNYCH I OFICERÓW INSPEKTOR - 01-08-1972
KW MO KRAKÓW DO DYSPOZYCJI I ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 16-01-1973
KP MO MYŚLENICE REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-05-1973
KW MO NOWY SĄCZ DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO NOWY SĄCZ WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
KW MO NOWY SĄCZ WYDZIAŁ III KIEROWNIK SEKCJI - 01-10-1976
KW MO NOWY SĄCZ WYDZIAŁ V, SEKCJA I I III KIEROWNIK - 16-03-1982
KM MO GORLICE ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-04-1983
RUSW NOWY SĄCZ ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA ppłk 16-07-1984 31-03-1990