Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Wyrostek
Miejsce urodzenia: JAZOWSKO
Data urodzenia: 04-07-1937
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Wiktoria
Dodatkowe informacje:

W okresie od 6.10.1964 do 16.07.1965 Oficerska Szkoła Obserwacji Zewnętrznej Służby Bezpieczeństwa (Szkoła nr 3) w CW MSW w Legionowie. Od 1.04.1961 do 14.07.1967 służba w MO. Od 1.09.1976 pełnił nieetatową funkcję zastępcy naczelnika Wydziału "B" KW MO w Nowym Sączu. W dniu 10.07.1979 otrzymał nagrodę pieniężną za udział w akcji "Lato' 79" dotyczącej operacyjnego zabezpieczenia pielgrzymki Jana Pawła II w Polsce. Na okres stanu wojennego oddelegowany do Wojewódzkiego Urzędu Cenzury Wojennej przy WUSW w Nowym Sączu.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ "B", SEKCJA IV WYWIADOWCA - 15-07-1967
IPN Kr 0154/934 938/V akta osobowe i karta
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ "B", SEKCJA IV KIEROWNIK ZMIANY - 16-02-1971
KW MO WROCŁAW DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO NOWY SĄCZ WYDZIAŁ "B" INSPEKTOR - 15-07-1975
KW MO NOWY SĄCZ DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 15-07-1975
KW MO NOWY SĄCZ WYDZIAŁ "B", GRUPA "B" W ZAKOPANEM STARSZY INSPEKTOR - 01-09-1976
KW MO NOWY SĄCZ WYDZIAŁ ZABEZPIECZENIA OPERACYJNEGO, SEKCJA "B" KIEROWNIK - 01-08-1982
WUSW NOWY SĄCZ WYDZIAŁ ZABEZPIECZENIA OPERACYJNEGO ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1986
WUSW NOWY SĄCZ DO DYSPOZYCJI SZEFA mjr 16-12-1989 16-03-1990
.