Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef
Nazwisko: Anczura
Miejsce urodzenia: GAŁKOWICE
Data urodzenia: 15-02-1924
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

W 1947 skierowany na kurs "K" w CW MBP w Legionowie. W okresie od 11.09.1964 do 1.09.1968 pracownik rezydentury w Chicago pod przykryciem konsula w Konsulacie Generalnym PRL w Chicago. Od 21.08.1973 do 13.07.1976 oficer operacyjny rezydentury waszyngtońskiej oficjalnie radca-konsul generalny Ambasady PRL w Waszyngtonie. Od 23.08.1977 do 26.08.1977 delegowany służbowo do ZSRS.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP BYDGOSZCZ SEKCJA I ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 01-03-1945
IPN BU 0604/423, IPN BU 2174/5904 15956/V, 1783/90/82 akta osobowe
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ I, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-09-1946
WUBP BYDGOSZCZ DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-05-1947
PUBP BYDGOSZCZ ZASTĘPCA SZEFA - 01-01-1948
PUBP WĄBRZEŹNO ZASTĘPCA SZEFA - 15-04-1948
PUBP WĄBRZEŹNO P.O. SZEFA - 01-12-1948
PUBP WĄBRZEŹNO SZEF - 01-01-1950
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ V NACZELNIK - 15-09-1950
CW MBP LEGIONOWO SZEŚCIOMIESIĘCZNY KURS AKTYWU KIEROWNICZEGO SŁUCHACZ - 06-12-1951
MUBP ŁÓDŹ DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-08-1952
MUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-09-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ III, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-04-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1954
UBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA P.O. NACZELNIKA - 15-09-1954
UdsBP dla m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III NACZELNIK - 01-04-1955
SDepI WARSZAWA DWULETNIA SZKOŁA SŁUCHACZ - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 01-06-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR - 01-03-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-05-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK WYDZIAŁU (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1975
MSW WARSZAWA BIURO PASZPORTÓW, WYDZIAŁ III NACZELNIK płk 01-02-1977 15-08-1979
.