Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-01-2024 11:18

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Janusz Jan
Nazwisko: Buczyński
Miejsce urodzenia: LIPNO
Data urodzenia: 20-08-1936
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Julianna
Dodatkowe informacje:

Według charakterystyki służbowej z 21.12.1961 po przyjęciu do pracy został skierowany do Grupy III, w której pracował do września 1961, następnie przeniesiono go do Grupy I (IPN BU 0604/1433, k. 177). W okresie pracy w Grupie I Wydziału IV KW MO w Olsztynie zajmował się rozpracowywaniem środowiska klerykalnego (IPN BU 0604/1433, k. 198). Od 14.04.1971 do 26.06.1971 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa. Od 11.09.1974 do 25.10.1974 kurs zastępców komendantów ds. Służby Bezpieczeństwa. Od 1.06.1975 do 14.05.1979 organizował pracę po linii pionu I (IPN BU 0604/1433, k. 256). Od 15.05.1979 do 5.02.1990 służba w MO (15.05.1979-31.07.1983 komendant KM MO w Olsztynie, 1.08.1983-31.10.1988 szef RUSW w Olsztynie, 1.11.1988-5.02.1990 zastępca szefa ds. MO WUSW w Olsztynie).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-12-1960
IPN BU 0604/1433 22045/V akta osobowe
CW MSW LEGIONOWO ROCZNA OFICERSKA SZKOŁA OPERACYJNA SŁUCHACZ - 10-09-1962
KW MO OLSZTYN DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 25-07-1963
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ IV, GRUPA I OFICER OPERACYJNY - 01-09-1963
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-03-1967
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ IV INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO OLSZTYN WYDZIAŁ IV STARSZY INSPEKTOR - 01-08-1970
KP MO IŁAWA I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 16-11-1970
KW MO OLSZTYN STARSZY INSPEKTOR PRZY ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA ppłk 01-06-1975 14-05-1979
.