Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Gabrysiak
Miejsce urodzenia: ŁÓDŹ
Data urodzenia: 04-01-1926
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W 1945 słuchacz Centralnej Szkoły MBP w Łodzi. W okresie od 20.08.1960 do 30.09.1962 pracownik rezydentury paryskiej pod przykryciem pracownika Ambasady PRL w Paryżu. W dniu 22.02.1963 ukończył trzymiesięczny kurs maszynopisania. Od 17.09.1970 do 5.12.1970 kurs doskonalenia kadry kierowniczej Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KOSZALIN WYDZIAŁ VI, SEKCJA VI STARSZY REFERENT - 06-03-1945
IPN BU 0604/66 t. 1-2, IPN BU 2174/6033 14043/V, 1783/90/866 akta osobowe i karta
WUBP KOSZALIN WYDZIAŁ IV, SEKCJA VI P.O. KIEROWNIKA - 28-01-1946
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ IV, SEKCJA III P.O. KIEROWNIKA - 01-08-1946
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ V, SEKCJA I P.O. KIEROWNIKA - 01-02-1947
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ IV P.O. ZASTĘPCY NACZELNIKA - 17-06-1947
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ IV P.O. NACZELNIKA - 01-01-1948
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 15-04-1949
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ ŻEGLUGI MORSKIEJ NACZELNIK - 01-12-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VIII, WYDZIAŁ III, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-10-1953
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ II, SEKCJA III KIEROWNIK - 01-04-1955
SDepI WARSZAWA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-02-1960
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-10-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI INSPEKTOR - 15-10-1964
CW MSW LEGIONOWO WYDZIAŁ I NACZELNIK - 02-11-1967
WSO MSW LEGIONOWO CYKL II KIEROWNIK płk 01-12-1972 31-05-1973
.