Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Waldemar Marian
Nazwisko: Wesołowski
Miejsce urodzenia: POZNAŃ
Data urodzenia: 14-11-1945
Imię ojca: Czesław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Pełniąc obowiązki starszego pomocnika szefa ds. kontrwywiadu w Wydziale WSW Kłodzko zajmował się 8 Łużycką Brygadą WOP w Lubaniu Śląskim. W okresie od 3.07.1972 do 31.08.1972 kurs podwyższania kwalifikacji oficerów WSW. W 1975 kurs pionu kontrwywiadu. Od 3.09.1984 do 22.09.1984 kurs specjalistyczny oficerów kontrwywiadu WSW. Od 14.05.1986 do 27.05.1986 kurs doszkolenia oficerów prewencji WSW. Od 12.01.1987 do 24.01.1987 kurs oficerów na stanowiska kierownicze w czasie „W”.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
COS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS DOSKONALENIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 03-11-1968
IPN Po 869/27 - akta osobowe i karta
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW KŁODZKO POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 29-07-1969
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW KŁODZKO P.O. STARSZEGO POMOCNIKA SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 02-07-1970
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW 11 DREZDEŃSKIEJ DYWIZJI PANCERNEJ W ŻAGANIU POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 16-03-1971
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW 11 DREZDEŃSKIEJ DYWIZJI PANCERNEJ W ŻAGANIU STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 18-06-1971
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW 11 DREZDEŃSKIEJ DYWIZJI PANCERNEJ W ŻAGANIU STARSZY OFICER - 08-11-1983
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW KROSNO ODRZAŃSKIE, WYDZIAŁ II STARSZY DYŻURNY OPERACYJNY - 31-07-1985
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW KROSNO ODRZAŃSKIE, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER mjr 18-05-1988 31-07-1990
.